Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #bmw #e90 #e91 #samochod

BMW E91 325i N52

W aucie nie ma prądu. Nic a nic, nawet kluczyk się blokuje i nie da się go wyjąć, nie działa centralny zamek. Wymiana akumulatora nic nie dała.

Samochód odpala i ogólnie pojawia się prąd jeżeli odpalam z kabli lub z innego akumulatora podłączając plus pod maskę i minus do karoserii. Wtedy samochód pali od strzała,

Niestety jeżeli jest podpięty tylko akumulator z tyłu to prądu nie ma w samochodzie i słychać tylko cykanie/tykanie ze skrzynki bezpieczników i wariują zamki w klapie bagażnika. Sprawdziłem bezpieczniki - te największe i wszystke są okej. Chciałem sprawdzić kabel plusowy od akumulatora który idzie przez całe auto jednak dojście do skrzynki bezpieczników jest tragiczne i nie da rady dojść.

Pytanie do Was. Co teraz mogę sprawdzić aby wyeliminować kolejne rzeczy.
  • 10
@PiotrokeJ: Tak jak koledzy wyżej mówią - masa. Ale niekoniecznie w bagażniku (chociaż te sprawdz w 1szej kolejności), może któraś inna się poluzowała - przydałby się schemat.
@PiotrokeJ: jezeli podlaczas pod maska zewnetrzny aku i wtedy auto odpala to kabel plusowy jest w porzadku bo sa one polaczone - ten plus pod maska jak i plus z aku w bagazniku. Podlaczyles dobrze kleme pirotechniczna na aku z tylu? Niekiedy akumulator trzeba tez zarejestrowac przez zewnetrznego kompa poprzez OBD.