Wpis z mikrobloga

Jednym słowem: marzenie ()
1. Brzmienie:
Można na niej uzyskać bardzo różnorodne brzmienia - od strato-podobnego po ciepły dźwięk o dłuuuugim sustainie. Ale to dopiero początek, na przesterze gitara również robi wielkie wrażenie - przy tonie na maxa dźwięk jest bardzo perkusyjny, świetnie słyszalny i oddający każde dotknięcie gryfu. Brzmi obłędnie na wszelkich popularnych efektach - chorus, tremolo, delay, reverb itd.
2. Przetworniki:
alnico i
@fiscisgisdis: Oho, sls elitka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zastanawiałem się kiedyś nad wersją 7-strunową z floydem. Masz tu coil splita i potencjometry push/pull żeby mieć te dwa voicy fishmanowe? Serio tak szybko padają baterie? Na stronie producenta jest chyba 200 godzin battery life. Ile waży wiosło?
@LemurChmur: Jest coil split push pull, to jest właśnie wspaniałe, bo brzmienia dzięki temu są niesamowicie różnorodne. Co do wagi, niestety nie mam pojęcia. Baterie miałam jakiegoś noname-owego producenta - być może dlatego tak szybko padały. Właśnie nabyłam dzisiaj akumulatorek, ten powinien potrzymać już dłużej ʕʔ
@LemurChmur: Jest bardzo lekka, jesion robi robotę, przy odpakowywaniu wręcz się zdziwiłam jaka jest leciutka. Bez porównania ze starą ciężką klonową LTD ESP. Myślę, że z floydem ta gitara to też byłby majstersztyk
@fiscisgisdis: Fajnie, że jest neck-through. Mnie z kolei we floydzie odpychają trochę locking tunery i generalnie upierdliwy setup. A zdarza mi się czasem trochę strój zmieniać. Jeszcze kiedyś myślałem, o ibanezie rg752ahm z mostkiem lo pro, ale przez te wątpliwości teraz już zwracam oczy bardziej ku konstrukcjom strandberga. Zwłaszcza, że dają im na pokład fishmany.