Wpis z mikrobloga

2 złe wiadomości dla klientów Morele:
- Włamywacz złamał już ponad 350 000 haseł (screen przykładowych w artykule)
- Jak się okazuje, wykradziono także dane prawie 2000 użytkowników, którzy konta w Morele skasowali już dawno temu (i ich danych Morele w ogóle nie powinno już mieć).
Więcej info: https://www.wykop.pl/link/4715727/350-000-hasel-uzytkownikow-morele-juz-zlamanych-i-jeszcze-cos/

#security #niebezpiecznik #hacking #bezpieczenstwo #morele i finezyjne #programowanie
niebezpiecznik-pl - 2 złe wiadomości dla klientów Morele: 
- Włamywacz złamał już po...

źródło: comment_4z3QXsklI088qOfOzuUIcgEHTojtylCX.jpg

Pobierz
  • 89
@niebezpiecznik-pl: była mowa o tym, że nie tylko jeden gość zajumał dane z bazy to rzecz druga, że robił to niejednokrotnie.
Czy dane wciąż wyciekają i jest jakikolwiek sens zmiany na ten moment hasła?
Drugie pytanie czy zmiana danych teleadresowych na takie kompletnie z czapy jest zalecana pod kątem pytania pierwszego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebezpiecznik-pl: to, że mają proste hasła to to nic - jeśli by to było hasło tylko do jednego portalu. 90% ludzi używa jednego, prostego hasła do wszystkich serwisów - w tym oczywiście poczta czy bank.
Czasem to się zastanawiam czy jakby nie było to wymagane to ludzie zabezpieczali by w ogóle swoje konta np. hasłami. Przypuszczam, że większość nie widziałaby takiej potrzeby nawet w przypadku skrzynki mailowej czy konta bankowego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baero: Jeśli hasło jest dostatecznie długie i unikalne dla każdego portalu, to raczej nic lepszego nie jesteś w stanie wymyślić. No i jeśli masz hasła unikalne to na pewno nie dobiorą się do niczego poza Morele :)
@niebezpiecznik-pl teraz już do wszystkich kont mam odpowiednie hasło. Natomiast przez niedopatrzenie do morele miałem jakieś standardowe którego używałem wszędzie kiedyś, do miękkiego ogarnięcia słowikiem w 5 sekund. :( Wszędzie już pozmieniałem, wszystko chyba już w miarę ogarnięte ale i tak mam straszny ból tyłka za to że moje dane prawdopodobnie wpłynęły.
@niebezpiecznik-pl: Zmienilem dane na stronie, usunąłem konto. Nigdy już nie założę tam konta. A jeszcze w maju dostalem maila od nich "Twoje dane sa bezpieczne" taki #!$%@?.
Mam nadzieję ze mojego hasła nie złamią tak szybko, dużo znaków + specjalne.