Wpis z mikrobloga

@poszukujekota: Ja bym im powiedział: bierzesz kawałek drutu i magnes, zwijasz drut w spiralę, machasz magnesem i leci prąd. Teraz pytanie skąd wziąć magnes i drut. Kojarzę, że można namagnesować kawałek stali kierując go na północ i uderzając młotkiem (było w kaczorze donaldzie) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale robienie druta? nie mam pojęcia. Pewnie trzeba by roztopić rudę miedzi i wytopic jakis walec, a potem go rozciągnąć
A pomysł w sumie masz niezły z tym magnesowaniem


@Kacorek: kojarzę coś tylko właśnie że da się namagnesowac np gwóźdź kierując go w odpowiednią stronę i uderzając młotkiem, to było chyba do stworzenia igły do kompasu więc magnes z tego raczej kiepski :P
@poszukujekota: Przy obecnym podziale wiedzy nie ma człowieka, który byłby w stanie pchnąć cywilizacje szybko do obecnego poziomu. Jednak każdy z nas byłby w stanie przekazać w cholerę przełomowych odkryć, które teraz są oczywiste dla każdego przedszkolaka a wtedy były nieznane jak np. to, że choroby wywołują zarazki oraz o konieczności higieny, o układzie heliocentrycznym, czy ogólnie o podstawach z każdej dziedziny wiedzy. Zasady produkcji prądu może się nie powie ale
najlepiej byłoby opisać zasadę działania maszyny parowej (może ktoś zainspirowany ideą dałby radę ją zbudować).

Gdyby rewolucja przemysłowa zaistniała w starożytności to aż boję sobie wyobrazić jak świat wyglądałby dzisiaj


@chigcht co zabawne pierwszy raz na pomysł wykorzystania pary do napędzania ktoś wpadł w starożytności. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bania_Herona niestety wiedzą wtedy jeszcze nie pozwalała wykorzystać tego wynalazku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Herubin: za przykaz mycia rąk mogliby cie zlinczowac jak Semmelweissa ( ͡º ͜ʖ͡º) ale tak obkuc sie z newtona i wynalezc prawo ciazenia,rachunek calkowy i potem cisnac maluczkim ze stoisz na ramionach olbrzymow ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Sachees: ja bym przekazał inną wiedzę, która do niedawna nie była wcale oczywista: myć ręce, szczególnie w przypadku wszelkich lekarzy, znachorów, akuszerek, itd.