Wpis z mikrobloga

@lupus12 Drugie zasadnicze źródło to jest opłata przejściowa zredukowana o 95 proc. dla wszystkich podmiotów, dla gospodarstw domowych, dla przedsiębiorstw" - zaznaczył. "Z tego źródła będzie pozyskane ok. 1 miliard do półtora miliarda" - dodał. W sumie, jak zaznaczył, będzie to dawać "około 4 miliardy". Rząd chce też wykorzystać wpływy ze sprzedaży 55 mln uprawnień do emisji CO2, co może dać 4-4,5 mld zł.
@siodemkaxx: Ciężko to przyznawać, ale powoli mam nadzieję na taką sytuację - PiS wygrywa bez większości i musi wchodzić w jakieś konserwatywno-socjalistyczno-populistyczne propozycje. Według symulacji większości banków i funduszy spowolnienie globalne to druga połowa 2019. Jak znów się wywiną od odpowiedzialności tuż przed spadkiem koniunktury, to ludzie się nigdy nie nauczą

@siodemkaxx: Czytałem dość ciekawe opracowanie brokera Saxo Banku, który na podstawie odczytów płynności kredytowej szacuje realnie widoczne spowolnienie na III kw 2019. Istnieje możliwość opóźnienia poprzez aktywność banków centralnych, co widać z resztą w naciskach Trumpa na Fed. Kolejne miesiące opóźniania korekt i urealnienia sytuacji na rynku, to jej coraz gorsze efekty. I tyle. Według mnie absolutny max to druga połowa 2020.