Wpis z mikrobloga

Jakie są wasze opinie odnośnie #ford #focus Mk2? Niezawodność niezawodnością, ale czy któraś wersja cierpi na jakieś poważne, typowe przypadłości, jak np. VAG 2,0 TDI PD?
Jak wygląda kwestia satysfakcji z jazdy- rzeczywiście to jeden z najlepiej prowadzących się kompaktów?
I ostatni punkt- jakość wnętrza. Do jakiego przeciętnego przebiegu wygląda ono przyzwoicie?

#motoryzacja #samochody
PrinsFrans - Jakie są wasze opinie odnośnie #ford #focus Mk2? Niezawodność niezawodno...

źródło: comment_gIfzxasMDCBcRCRFeaoyFYKMWTXawQnW.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rustupl: gniją chyba te z przeszłością, gdyż mój prawie ośmiolatek ma jedną kropkę rdzy na karoserii.

@PrinsFrans: prowadzą się świetnie. Wyprzedzanie na łukach to czysta przyjemność. Wnętrze jest ładne i jeżeli ktoś o nie dbał to będzie miłe dla oka dłuższy czas. Benzyny są pancerne i tylko wersja 115 konna miewa jakieś czkawki, ale tanie w ogarnięciu.
@Neoplan: 1,6 HDi znam i ich problemy też, chociaż 2,0 benzyna, względnie 2,0 diesel byłyby najciekawsze. 1,4 musiałby być w stanie auta nowego, bym o nim pomyślał xD

@7seven77777: Do gazu mam uraz i znów tak dużo nie jeżdżę, ale z ciekawości: ogólnie nic się nie dzieje? Ile zrobiłeś na LPG?

@Zgubilem_Login: A więc najlepiej myśleć o 1,8 lub 2,0 benzynie, ewentualnie 1,6 lub 2,0 HDI/TDCi? Po Citroenie mam
@PrinsFrans: mój ma ponad 350kkm silnik 1,6 TDCi 90ps i nie dzieje się nic. Mam go od przebiegu 200 i wymieniłem tylko jeden wtrysk na używkę bo poprostu auto się zestarzało i szkoda ładować kasę. Auto idealnie się sprawdza w mieście nawet z rodziną 2+2. Teraz poszedł trochę jako auto awaryjne dla rodzinki bo szkoda mi go oddać za jakieś drobne pieniądze a wiem że to auto zawsze mnie dowiezie do
@i-kamieni-kupa: I to jest realny przebieg? Jak wygląda u Ciebie wnętrze po tych 350 tys. km? Na czym widać ślady zużycia? Fotel jest jeszcze sztywny, czy raczej czuć na nim przebieg?
Pytam w kontekście tego, że np. na niektórych Audi w ogóle nie widać przebiegu, stąd łatwo handalrzowi cofnąć je nawet o 200 tys., a np. w Astrze G kierownica po 100 kilkudziesięciu była powycierana, a fotel wysiedziany.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PrinsFrans: najlepiej rozglądaj się za 2.0, 1.8 to dość rzadko spotykana jednostka w benzynie. Diesle jak były dbane tak nie będą sprawiać problemów większych jak normalne zużycie.
Rdzy szukaj na łączeniach tylnego zderzaka z błotnikami (ciasno spasowane i drgania zderzaka wycierały lakier do gołej blachy) oraz w okolicach listwy na klapie bagażnika (zbiera się tam piach, tym bardziej zimą, i drgania robią z listwy papier ścierny). Wersje przedliftowe jeżeli nie były
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PrinsFrans: u mnie przy przebiegu 107kkm lewy boczek siedziska kierowcy już nie jest taki sztywny przez wsiadanie i wysiadanie oraz ta sztuczna skóra na kierownicy jest już wygładzona od lewej ręki w rękawiczkach :) poza tym wszystko jak od wyjazdu z salonu.
@Zgubilem_Login: Dzięki! A powiedz mi proszę jeszcze, czy warto łasić się na to duże radio z navi, czy to zwykłe Sony też daje radę?
Bo w sumie 2,0, z tego co widzę, to bardzo często Ghia lub Titanium i różni się w zasadzie szczegółami.
Oczywiście stan najważniejszy, ale w dalszej kolejności pewnie takie pierdoły :D

Na marginesie: szkoda, że Ghia nie miała barwionych świateł, albo że Titanium tego pseudodrewna w środku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrinsFrans: pseudo drewno jest okropne na żywo. Od tej navi już lepiej kupić coś na androidzie z większym ekranem. Natomiast radio sony gra świetnie. U siebie wymontowałem standardowe fordowskie na właśnie to sony i różnica na plus jest ogromna. Gdyby czegoś z wyposażenia brakowało to dziecinnie prosto jest domontować. Ja tak zrobiłem z przyciskami od tempomatu i podgrzewaniem przednich siedzeń. O jakich barwionych światłach mówisz? Tylne, które świecą się całe a
@Zgubilem_Login: Mam folder od FF z 2010 roku, więc jestem cwaniak :D W Titanium przednie były dymione i imho wygląda to dużo lepiej, niż białe z Ghii.

O właśnie, to jest ciekawe- tempomat to w wielu autach jest kwestia manetki albo przycisków, a grzane siedzenia? Miałeś już maty, czy trzeba było rozebrać fotele?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PrinsFrans: przednie czarne lampy to kwestia kupna i wymiany. Poza tym srebrne były głównie w wersjach poniżej trend silver x jeżeli dobrze pamiętam, reszta wychodziła na czarnych. Kierownica zależała od tego czy w wyposażeniu masz tempomat. Bez tempomatu są trójramienne. Ja taką mam i nie zmieniałem tylko przerobiłem pilot od radia i tam mam przyciski. Koszt to 150zł vs nowa kierownica z poduszką i przyciskami za 700. Maty musiałem kupić i