Wpis z mikrobloga

@WarmWeather Podepnę się do pytania ;) Mnie już od dłuższego czasu kusi samodzielne zrobienie sushi, co głównie spowodowane jest ceną zestawów w knajpach. Jestem ciekawa, o ile więcej można zrobić rolek za tę samą kwotę. O, i gdzie najbezpieczniej kupować dobrą rybkę.
@xbix: no cena to jest pewnie z jedna piata, gorzęj z wyborem ryb, lososia kupisz wszedzie ale juz tunczyka swiezego nie bardzo, ryz 3 kg kosztowal 15 zł, 50 sztuk nori to z 10 zł, ocet ryzowy tez pewnie z 10-15 zł, wasabi kolo 20 zł, sos sojowy - kolo 10-20 zlotych.
@Tichy: czyli bez większej tragedii. Ostatnio w Biedro (nie bijcie jak coś #!$%@?łem) kupiłem taki "zestaw startowy" za 15 zł w promo z Blue Dragon. Jest tam 5 sztuk właśnie Nori, jakiś ocet ryżowy, trochę ryżu, mata, pałeczki. Więc takie podstawy. Tylko, że jak uda mi się coś tam zrobić to fajnie jakbym mógł to kontynuować w dobrej jakości a żeby się nie zrazić.
@WarmWeather: a, no to jak masz daleko, to ryż ugotujesz normalnie w normalnym garze, wystarczy dobra zalewa i masz ryż jak z restauracji. Nori fajne w Carrefourze, ale ja pracuje w sushi i mamy takie mniej ciągnące się. Polecam kupić papier ryżowy w kauflandzie, jest dobrej jakości i można w to zawinąć rolke, mi mega smakuje, ale zawijanie w to to wyższa szkoła jazdy.
@WarmWeather: no do tego potrzebujesz rybe, dodatki, jakis ogorek, awocado i juz, na yt sa filmy jak krecic rolki - mi za drugim razem wyszly zajebiste, za pierwszym smaczne ale brzydkie, za drugim smaczne i ladne
a i jak lubisz to mozesz tez kupic paleczki krabowe - wiadomo ze to syfix ale za to mrozony wiec mozesz to przechowywac dlugo