Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś mnie kiedyś zapytał, "Qwarqq, czemu jesteś ateistą?" odpowiedziałbym: między innymi przez budynek kościoła św Brata Alberta na Olsztyńskiej w #gdansk

Dlaczego? Bo to kościół zaprojektowany by go nienawidzić.

Wciśnięty między bloki, na siłę, na miejscu dawnego placu zabaw.

Architektura tego obiektu przypomina bardziej halę targową, niż kościół. Jakakolwiek celebracja Boga przez piękną architekturę nie ma tu miejsca, bardziej ma się wrażenie hali produkcyjnej, w której trzepie się kasę z owieczek.

Sam kościół jest niższy niż okoliczne bloki, co nie przeszkadza proboszczowi #!$%@?ć w dzwony od samego rana, bo nie potrafi pojąć, że dzwięk dzwonów nie przenika magicznie przez okoliczne bloki, tylko odbija się i multiplikuje, uprzykrzając życie okolicznym mieszkańcom. Tak samo jak koncerty festynów organizowanych na terenie parafii - od tego hałasu nie da się uciec.

No i to co spowodowało że piszę tego posta: oczywiście, projektując kościół na ponad 1000 wiernych nie zrobiono NAWET JEDNEGO MIEJSCA PARKINGOWEGO DLA WIERNYCH. Co powoduje, że w każdą niedzielę i święta na okolicznych parkingach pod blokami dzieje się pieprzony armageddon, auta katoli stoją na każdym możliwym trawniku, krawężniku i blokują miejsca parkingowe dla mieszkańców.

Oby kryzys wiary postępował i tracili setki wiernych miesięcznie. Może w końcu do tych zakutych, katolskich łbów, dotrze, że jak chcą by ludzie do kościoła chodzili, to kościół musi przestać być ich wrogiem.

Na daną chwilę skończyło się na tym, że ludzie mieszkający dzielą się na dwie grupy: 90% przestało chodzić do kościoła, reszta chodzi do innych parafii, bo mają dość tego raka, jakim jest kościół św Brata Alberta.

Autentycznie, z całego serca, życzę temu budynkowi katastrofy budowlanej bez ofiar w ludziach.

#katolicyzm #bekazkatoli #ateizm
q.....q - Gdyby ktoś mnie kiedyś zapytał, "Qwarqq, czemu jesteś ateistą?" odpowiedzia...

źródło: comment_2lhuNCCUMuG4M7qoEGNhRirkqlY0Awqs.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@DonDaryjusz: ja myślę, że po prostu nie chcę mieć nic wspólnego z ludźmi stawiającymi takie budynki, w całkowitej ignorancji dla otoczenia, i prowadzących swoje działania misyjne uprzykrzając życie innym. System wartości tych ludzi odbiega daleko od mojego.
  • Odpowiedz
@qwarqq: To jest jak walka z korporacją, a z korpo żaden zwykły śmiertelnik nie wygrał xD nie mówiąc o tym, że kościół to takie korpo, że nawet nie musi przetargów robić xD. A jak zaczniesz coś przy tym kombinować, to zobaczysz jak szybko policja Cię dojedzie xD
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: Powiem wam tak Mirki i Mirabelki. Wiara, to #!$%@? jest w sercu i nie ma #!$%@? dokumentu, czy innego #!$%@? muja, który to zmieni. Wiara, to jest WASZ świadomy wybór. Wiara, to są podstawy waszego światopoglądu, który kształtuje się całe życie. I wiara, to jest tylko to, co Wy wierzycie i nikt wam tego nie zabierze. Koniec. Kropka.
  • Odpowiedz
@DonDaryjusz: to brzmi jak wypowiedz schizofrenika xD

Powiem wam tak Mirki i Mirabelki. Wiara, to #!$%@? jest w sercu i nie ma #!$%@? dokumentu, czy innego #!$%@? muja, który to zmieni. Wiara, to jest WASZ świadomy wybór. Wiara, to są podstawy waszego światopoglądu, który kształtuje się całe życie. I wiara, to jest tylko to, co Wy wierzycie i nikt wam tego nie zabierze. Koniec. Kropka.
  • Odpowiedz
@qwarqq: jak wy kombinujecie jak kon pod gorke, zeby sie do czegos #!$%@?. Założenia i wnioski z dupy. Oczywiscie znasz mysli, motywacje i wszystkie zmienne w tej sprawie(koszty, pozwolenia władz miejskich, argumenty innej strony, inne pilne sprawy z wyzszym proirytetem) zeby wydawac opinie(do tego psychologiczne motywy inwestora, ksiadz pewne chcial rowniez przeleciec swoja matke, prawda panie Freud?).
I oczywiscie rzekome złośliwe dzialanie grupki osób o jakichś poglądach oznacza ze te poglady
  • Odpowiedz