Wpis z mikrobloga

Zagrajmy w grę: Ilu pieszych jesteś w stanie zauważyć?
Może to niektórym uświadomi jak niewidoczni są piesi w taką pogodę. Może to sprawi, że chociaż jedna osoba założy odblaski.

Nagranie jest z wczoraj. Polecam FullHD - im gorsza rozdzielczość tym gorzej to wygląda.
To jest teren zabudowany, więc piesi są "na legalu" i nie muszą używać odblasków - czy aby słusznie w taką pogodę?
Moja prędkość? Wyjeżdżam z "niezabudowanego", po chwili zwalniam do 40 (mimo ograniczenia do 50).

Podpowiedź


#polskiedrogi #ruchdrogowy #piesi #stopcham #jedzbezpiecznie
  • 14
@CKMasterDriver: nie ma co dyskutować z takimi tłumokami, gdzie ich jazda samochodem ogranicza się do przejazdu z mamą pod szkołę.
Co do sytuacji to jechałam ostatnio w taką pogodę i piszego widzi się 10m przed maską gdzie jest bardzo krótki czas na reakcję. Tu jeszcze ok, że jest teren zabudowany to jedzie się wolniej, miałem wiele sytuacji poza terenem zabudowanym. Piesi mieli szczęście, że miałem gdzie uciec.
@deamliner: @BajerOp: @Muka99: @Rio_Grande_1492 @piepsze @marian1881 @Singularity00 @Qba1996

Myślałem, że ciut więcej osób będzie się chciało bawić...
jak wspomniałem w opisie są 3 grupy pieszych:
1. biegasz po lewej stronie: ~0:15
2. 3 osoby po prawej: ~0:27 (ale tych było łatwo bo omijałem) - idące po złej stronie jezdni
3. osoba po lewej stronie: 0:38 - idąca po złej stronie jezdni, bo idzie zgodnie z ruchem aut.

Dźwięk wyciszony,
@hellfirehe: kamera, to swojego czasu najlepsza jakość "g1wh" - ale któraś późniejsza wersja. Teraz pewnie są lepsze, bo będą i 4k.
Warunki oddaje nawet dobrze, bo faktycznie tyle widziałem. Auta miały źle ustawione światła. Oświetlenie uliczne jest, ale jakoby go nie było. Piesi ubrani na czarno... w dużej mierze rozpoznawałem ich tylko po przerwach w refleksach na jezdni.
@CKMasterDriver: sorry zapomniałem odpisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak widziałem biegacza i grupkę po prawej ale co z tego jak dosłownie w ostatniej niemal chwili ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety z debilami broniącymi pieszych na wykopie nie wygrasz - ich jazda autem się kończy na zawiezieniu rodziców do kościoła w środku dnia chyba skoro wygadują różne bzdury o pierwszeństwie i prawach pieszych mając