Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 76
Szczerze, RDR2 wywołuje opad szczęki. To jest tytuł tak bardzo na przekór temu gdzie zmierza branża i w kogo celuje aż zapiera dech, że ekipa od R* poszła tak bardzo na przekór trendom. Chyba że celujemy w dorosłego odbiorcę który chce pograć spokojnie z dobrze dawkowaną adrenaliną - wtedy dostajemy to na co liczyliśmy, wreszcie gra akcji która nie skupia się na samym mordowaniu npc, a już z pewnością nie na bezkarnym mordowaniu. O ile całą serie gier pod znakiem GTA uważam za wybitne, o tyle RDR2 traktuję jak o rząd wielkości bardziej realistyczne przedstawienie świata w którym mogliśmy grać a tym samym wirtualnie żyć. Rockstar w GTA zawsze przerysowywał świat w którym graliśmy, bo czy ktoś byłby wstanie uwierzyć że tak było naprawdę? A w RDR2 ta granica między tym co nierealne a tym co było w rzeczywistości się zaciera, łatwo uwierzyć w to że Dziki Zachód u swego schyłku był taki jak nam się to przedstawia w grze. Świat brutalny i zmierzający ku zmianom.
Ilu z Was grających w tą gre miało obawy idąc w nocy do obozu NPC? W tym świecie nigdy nie wiesz co cię spotka, czy za chwilę rozegra sie walka o życie, czy też ktoś poprosi o jakiś składnik do idealnego bimbru, bo obecny kopie ale to nie to. Sytuacji tych jest sporo, czasem ktoś pogada jak dasz mu Whiskey, czasem pijany wpadnie w ognisko i spłonie na twych oczach. Chciałoby się powiedzieć życie i chyba tak jest, RDR2 pomimo wciąż istniejących przerysowań, jest grą o życiu na Dzikim Zachodzie i jest najlepszą grą osadzoną w tych klimatach. Świat rdr2 jest najbardziej zbliżonym do rzeczywistości światem od Rockstar i to z dążeniem do jak największej dawki realizmu. Red Dead Redemption 2 to gra wybitna a jednocześnie nie dla każdego.
#rdr2 #xboxone #ps4 #pcmasterrace
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@ThirdPart: zdecydowanie gra conajmniej tej generacji konsol. Trochę szkoda W3 bo to też gra wybitna, jednak myślę ze Rockstar pozamiatał w tym momencie i już nic lepszego na tej generacji konsol nie zobaczymy. Z jednej strony to zapowiada zmiany bo gdzie GTA 6? Next gen jak nic i to niedługo, a z drugiej strony szkoda bo po rdr2 i w3 widzimy jaki potencjał dzremał w obecnej generacji.
  • Odpowiedz
@sodomek Ok, spoko, nawet się zgodzę ale też jestem zdania że najbardziej na przekór branży poszedł jednak God of War który realizacyjnie stoi jednak półkę wyżej. RDR wcale nie odbiega aż tak bardzo bo większość tych symulacyjnych elementów znajdziesz w grach typu survival.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sodomek: trzyma klimat spagetti westernów a większość 30-40 latków takich oglądała z ojcem lub w dzieciństwie dlatego tak wielu się podoba. 15 latkowie nie rozumieją klimatu i dla nich jest powolna i nudna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@The_Riddler: tak, tylko mówiąc o tak zasłużonym w historii producencie jak Rockstar trudno nie mówić o wyznaczaniu trendów bo kto jak nie oni? Tym bardziej że Rockstar do tej pory nie zaliczył wpadek i śmiało można iść do bukmachera i obstawiać w ilu milionach sprzeda się nowe GTA. Taka specyfika firmy która do rdr2 przygotowuje dwie wersje głosu - normalną gdy jesteś blisko i krzyk gdy jesteś daleko - szczegół ale
  • Odpowiedz
@sodomek: Zgadzam się i podoba mi się wspomnienie o tym, że ta gra jest mocno na przekór kierunkowi, w którym idzie w obecnych czasach branża. Jest kilka tytułów obecnej generacji, które odpuściłem z uwagi na decyzje twórców, z głowy wymienię choćby Battlefronta 2, Sea of Thieves i Battlefield 5. Te gry zostają wydane jako nieskończone, niedpełne, i pomimo świetnego gameplayu nie kupiłem ich, choć bardzo chciałem. Rdr2 jawi się w tym
  • Odpowiedz
  • 0
Za. Opowiedziana historię i jej spójność w tym roku wygrywa u mnie God of War. W rdr2 można całkowicie wyciąć wyspę i nic nie straci.
Gow jako całość wygrywa, w rdr2 są za to momenty
takie jak szturm posiadłości briaithwaite czy powrót z wyspy, może dlatego zrobili ten fragment xd.
Tak czy siak wybitna gra. Ja jedka wolę bardziej skondensowane historie.
  • Odpowiedz
@Kumek: to chyba kwestia gustu, jak dla mnie dla typowego gracza GoW jest po prostu lepszy, nie kazdy lubi spedzac 70% gry jadąc na koniu i dlatego zarzuty o "nudności" RDR2 mnie nie dziwią. Mi to sie podoba xD
  • Odpowiedz
@sodomek nie, nie, #!$%@? nie. Realizm, który zarżnął jakikolwiek fun. Technicznie - doskonała. Fabularnie - cienko. Gra - wydmuszka, benchmark rockstara pokazujący co to oni nie potrafią, ale nie do końca wiedzą co chcą zrobić. Fanboje R* jednak idą w zaparte, bo to przecież R*...
  • Odpowiedz
@sodomek: Gra bardzo dobra, dopracowana w każdym calu, ale nie dla każdego. Ludzie którzy lubią dynamiczne gry, w których dużo się dzieje nie mają czego tu szukać. Największy minus tej gry to sterowanie. Pad ma 4 przyciski + 4 triggery + 2*4 + 2 analogi + 3 klawisze opcji + 4 klawisze d-pada co daje 25 przycisków i okazuje się, że to za mało, żeby ogarnąć sterowanie w tej grze. Jak
  • Odpowiedz