Wpis z mikrobloga

Siemano Mireczki spod #nieruchomosci, a szczególnie ci z #krakow

Zależy mi na opinii na temat nowej inwestycji mieszkaniowej, która realizowana jest w tym momencie na Żabińcu. Chodzi konkretnie o Casa Feliz. Zauważam dość duży potencjał jeśli chodzi o lokalizację. Z Żabińca jest blisko i na pętlę Krowodrza Górka i do alei 29 Listopada. Mam na oku kilka mieszkań, które są tam jeszcze na sprzedaż. Są one sprzedawane etapami.

W II kwartale 2019 ma być oddane to: http://casafeliz.pl/mieszkania/szczegoly/579

W II kwartale 2020 ma być oddane to: http://casafeliz.pl/mieszkania/szczegoly/730

W II kwartale 2020 ma być oddane to: http://casafeliz.pl/mieszkania/szczegoly/744

Drugie i trzecie mieszkania, pomimo że sumarycznie tańsze, to oczywiście jeśli chodzi o cenę za metr kwadratowy ogólnie wychodzi drożej w porównaniu z tym, które ma być gotowe jako pierwsze. Są one też oczywiście trochę mniejsze.

Jestem laikiem jeśli chodzi o #mieszkanie z rynku pierwotnego. Czy ktoś z Was mógłby pomóc i wyraził swoje zdanie na temat ww. lokali oraz tej inwestycji ogólnie? Plusy są mile widziane, choć oczywiście bardziej zależy mi na minusach. Deweloperzy bardzo dobrze dbają o to, by zalety były ze wszech miar wyeksponowane, a o wadach się oczywiście nie mówi.

Czy uważacie, że plany tych mieszkań wyglądają sensownie? Mnie w niektórych przypadkach razi brak okien w kuchni, a zwłaszcza gdy biorę pod uwagę oddzielenie aneksu kuchennego od "salonu" (taki wariant rozważam). Wydaje mi się też, że łazienki są trochę małe...

A może jest w Krakowie coś innego, na co można zwrócić uwagę?

Co powiecie w ogóle o cenach tych mieszkań?

Z góry dzięki za opinię. Chętnie poznam zdanie każdego, kto jest mniej lub bardziej w temacie.

#mieszkania #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Pobierz moby22 - Siemano Mireczki spod #nieruchomosci, a szczególnie ci z #krakow

Zależy m...
źródło: comment_BW2iuAgB9H5twU9HSbt1rwZgLpzkloxJ.jpg
  • 32
Zauważam dość duży potencjał jeśli chodzi o lokalizację.


@moby22: Żabiniec to książkowy przykład zmarnowania potencjału lokalizacji przez nieudolność urzędników. Niby blisko centrum, głównych ulic, a przez totalne zignorowanie konieczności połączenia osiedla z jego okolicami stworzenie wiecznie zakorkowanej enklawy.
@moby22: jak lubisz stać w korkach lub mieć na najbliższy przystanek tramwajowy/autobusowy 10-15 minut piechotą to bardzo dobrze wybrałeś.
Tak jak napisał kolega @goferek, totalnie zmarnowany potencjał, duży teren z ładnymi mieszkaniami i dobrą okolicą a #!$%@? 2 ulice dojazdowe z obu stron totalnie zakorkowane, dodatkowo z ciężkimi wyjazdami, tak wąskie że nawet jakby sie chciało tam puścić autobus (co byłoby zajebiste) to sie nie da.
@moby22: te 47 metrowe na wynajem ujdą. Dla siebie nigdy bym nie kupił mieszkania na parterze z dwoma oknami i ekspozycja typowo zachodnia albo wschodnią. Światła brak przez 80 % dnia. No chyba ze to blok bez sąsiedztwa co w krk niemozliwe. Pomijam juz fakt ze w 56 metrowym mieszkaniu z dosc małym przedpokojem i ustawną łazienka sprzedaja ci 5 metrów spiżarni. Dramat.

Dla porównania 56 metrów w inwestycji niedaleko mnie
@piekuo: szpitale w okolicy w sumie to nie problem póki jesteś młody. mieszkałem tam 4 lata chyba i ani helikoptery ani karetki nie były uciążliwe. myśle ze głownie to przeszkadza ludziom którzy większość czasu spedzają w dzien w domu czyli niepracujący/starsi
mi sie tam podobalo, cisza spokój, do tramwaju niedaleko, a z tramwajem 5 minut do rynku, ludzie tutaj nie maja pojecia, ze nic lepszego w krakowie nie ma obecnie


@VasiliTecz89: Pamiętaj że żabiniec jest duży, biorąc pod uwage to że ciągi wyjściowe dla pieszych są 3-4 to na ten tramwaj możesz iść tak jak Ty 5 minut, lub tak jak mój kolega 15.
@moby22: mi sie tam podobalo, cisza spokój, do tramwaju niedaleko, a z tramwajem 5 minut do rynku, ludzie tutaj nie maja pojecia, ze nic lepszego w krakowie nie ma obecnie


@VasiliTecz89: cisza spokój na Żabińcu?
Od 2009 roku z przerwami mieszkałem na Konecznego, więc 100 metrów dalej. Wtedy Konecznego było ostatnią ulicą, a dalej były już tylko łąki.
Jestem tam 2-3 razy w tygodniu, a jeszcze w wakacje spacerowałem tam
@moby22: Polnocna czesc krakowa jest slaba. Daleko, korki, brzydko jak cholera. nic tam ciekawego nie ma.
Zabiniec typowa sypialnia. Tez mieszkalem na konecznego gdy byla ostatnią ulicą, a potem łąki