Wpis z mikrobloga

#!$%@?, mirki... Błagam, pomóżcie, bo już nie mam siły...

Kilka dni temu w moim niespełna 3-letnim Redmi Note 2 Prime spuchła bateria.

Nadal działała, więc #!$%@? tam, akurat oglądałem YT, kiedy nagle telefon się wyłączył i nie chciał na powrót uruchomić. Od razu mi zatrybiło, że to bateria, więc ją wyciągnąłem, a smartfona (bez baterii) podłączyłem do prądu. Niestety tylko mi wibrował jak przy bootloopie i nic się nie wyświetlało, więc olałem sprawę i zamówiłem nową baterię.

Dzisiaj przyszła, więc zgodnie z instrukcją, włożyłem do telefonu i odpaliłem. Normalnie wyświetla się logo "Mi.com", a pod spodem logo Androida z tymi migającymi kropkami. Niestety, po chwili logo Andka znika, zostaje samo "Mi.com" i nic już dalej się nie dzieje. Wygląda na uceglony. Próbowałem odpalać bez karty SD i kart SIM, ale #!$%@? to dawało.

W aplikacji z pamięci wewnętrznej mam bardzo ważne dane biznesowe i zależy mi w zasadzie jedynie na odzyskaniu i odtworzeniu ich.

Lecieć z tym do serwisu, czy da się to jakoś ogarnąć samemu?

#xiaomi #smartfon #pomocy ##!$%@? #android #miui #upadekrzymu
  • 9
@VanBruggen: miałem identyczną sytuację w niedzielę. Wszedłem do Recovery, zrobiłem wipe i działa. Tylko oczywiście tracisz wszystko co było na telefonie (kartę w razie "wu" warto wcześniej wyciągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Zgraj najpierw z telefonu to co potrzebne a potem normalnie naprawisz telefon
@Antwito:

Pomyślę, bo jutro sprawdzam, jak zachowa się po kolejnym restarcie.

Jak znowu zabierze to 10 minut, to przyjdzie mi po raz pierwszy w życiu zmierzyć się z custom romami xP Cóż... I tak miałem w końcu wgrać sobie roota, więc czas najwyższy ¯_(ツ)_/¯