Wpis z mikrobloga

@osobliwosc Wybacz ale #!$%@?. Przeliczaja na jednostki w kotrych zarabiasz w konkretnym kraju. Ja np. W 2013 roku leciałem na wakacje z Anglii do Hiszpanii na wyspę Lanzarotte. Zaplacilismy 310 jednostek zarabiajac 3000 jednostek. W tym samym czasie w Polsce te same wakacje kosztowaly 3200 jednostek kiedy to zarobki były w granicach 2800 jednostek.
No w sumie najtańsze produkty xD Ale to zakupy za niecałą dniówkę ¯(ツ)


@Brocoli: Za niecałą Polską dniówkę w biedrze, kupując najtańsze produkty można takie zakupy zrobić 2-3 razy
gdzie przy znacznie nizszych kosztach zycia doswiadczony programista dostaje stawki od 120 do 180 zl/h netto?


@borjaki: bo może nie jest doświadczonym lol? Poza tym gdyby miał tam gorzej niż w Polsce to chyba by nie wyjeżdżał. A może chce sobie zobaczyć kawałek świata, a nie siedzieć całe życie w Polsce, bo tu najtańszy chleb i parówki?
@Marek1991 ale jak pracujesz w Polsce w IT to nie zyjesz na tanich parowkach i chlebie, tylko stac Cie na jedzenie duzo lepszej jakosci niz to ze zdjec OPa. Spokojnie tez mozesz byc zatrudniony w PL i robic projekt w UK czy gdzie indziej wtedy masz jeszcze lepiej bo dochodzi Ci dieta.
Mi chodzi bardziej o to ze 200 zl/h netto to nie jest jakas szokujaca kwota jak siedzisz w branzy zeby