Wpis z mikrobloga

Wykopki mieszkający w Niemczech!!! szukam odpowiedzi na moje pytania. Zastanawiam się nad przeprowadzką z UK do Niemiec i po pierwsze jak zacząć? gdzie szukać mieszkania? jakie ceny? co z pracą- jak jej szukać? wolał bym pracować bezpośrednio u pracodawcy a nie w jakiejś lipnej agencji, w ogóle jaki region najlepiej ogarnąć? jak wygląda sprawa z kontem w banku? jak się sprawa ma z szkołą dla dziecka?
dodam że mamy własne auto które na start tam było by ok.
nie znam niestety języka niemieckiego za to posługuje się angielskim całkiem ok.
bardziej zależy nam na szukaniu miejsca w którym zamieszkamy i nie będziemy się co chwile przeprowadzać czy dojeżdzać do pracy po 100km woleli byśmy prace mieć na miejscu ew. +25km
Nie musimy mieszkać w wielkim mieście wskazane nawet mniejsza wichurka:)
#pracawniemczech #niemcy #zyciewde #de #emigracja
  • 11
@sapkrzys Pomyśl jakie miasto i wtedy uderzaj w grupy na facebooku. Ubezpieczenie masz jak pracujesz przynajmniej na pół etatu wtedy możesz podpiąć żonę i dziecko. Ceny są zależne od regionu. Przykładowo w Bremen za trzy pokoje już ze wszystkimi opłatami jakieś 700e.
@SamiecOmega: właśnie z tym problem że nie w ząb z niemieckim, i całkowicie rozumiem że tu angielski mało mi się przyda ale myślimy nad przeprowadzką mimo wszystko bo w UK na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo
najważniejszy jest niestety język, chyba że w IT, słyszałam od znajomych z Dortmundu że tam w okolicy zagłebia Ruhry są duże mozliwości

ja - Turyngia małe miasteczko kawalerka 600e

do założenia konta w banku potrzebny jest meldunek
Nie niestety jestem z branży spożywczo- produkcyjnej i zapewne takiej samej pracy bym szukał ze względu na doświadczenie. żona także do pracy- nie ma co siedzieć w domu.
@sapkrzys: mniejsze miasto to bardzo dobry pomysl.Jezyka musisz sie uczyc i to tak na szybko.Na poczatku dostaniesz prace bez jezyka ale to gowno kasa.Konto musisz miec i do tego potrzebny jest meldunek.jak cos to priv
@sapkrzys: Jeżeli nie znasz języka i chcesz się przeprowadzić z całą rodziną, to niestety pozostaje tylko agencja na sam początek. Ja bym też polecała ogarnąć najpierw coś tylko dla Ciebie. Agencje pomagają też z "mieszkaniem" (czyli jakimś miejscem do spania i przede wszystkim meldunkiem). Nikt Ci nie wynajmie mieszkania, jeżeli nie masz pracy i nie mówisz po niemiecku. Jak już się trochę ogarniesz pracując przez agencję, to wtedy zaczynasz szukać mieszkania