Wpis z mikrobloga

"Jest to szantaż moralny. Nie życzę sobie, żeby WOŚP dla mnie kupował sprzęt, wolę wymóc to na NFZ. Ale nie ma wyboru. To jest tak, jakby jakaś firma wysłała pani towar, a później kazała za niego zapłacić."


Nawet jeśli gość się z tego wycofał, bo pewnie został napadnięty przez zgraję o której mówił - ogłupionych ludzi, to te słowa i cały ten wywiad warto przeczytać. Sensowny i rozsądny głos.

#wosp #owsiak #zdrowie

https://natemat.pl/259617,lukasz-foltyn-tworca-gg-atakuje-jurka-owsiaka-i-wosp-rozmowa
motaboy - > "Jest to szantaż moralny. Nie życzę sobie, żeby WOŚP dla mnie kupował spr...

źródło: comment_I12i48Pj147ZgjPYqTubkniKj8oy1y6Z.jpg

Pobierz
  • 7
Foltyn wyliczył m.in., że NFZ na ratowanie życia i leczenie Polaków wydaje blisko tysiąckrotnie więcej niż WOŚP. "A ludzie uważają, że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia" – zaznaczył. I dodał, że Polacy, którzy wpłacają "średnio trzy złote na Orkiestrę, czują się przez to bohaterami".
przeczytałeś cały ten wywiad


@motaboy: Tak, koleś jest dzbanem i w typowy dla dzbanów sposób mówi o rzeczach o których nie ma pojęcia a ten cytat jest tego świetnym przykładem.
Od kiedy rolą NFZ jest kupowanie sprzętu dla szpitali?
@zioom: To jest bez znaczenia dla sensu tego o czym mówił. NFZ kontraktuje usługę, szpital kupuje sprzęt za pieniądze z kontraktów z NFZ. Ale to sprawa drugorzędna w tym wywiadzie.
To jest bez znaczenia dla sensu tego o czym mówił.


@motaboy: To tylko pokazuje, że nie ma o niczym pojęcia, a to ma to kluczowe znaczenie dla wszystkiego co mówi.

NFZ kontraktuje usługę, szpital kupuje sprzęt za pieniądze z kontraktów z NFZ.

No chyba, że nie zakontraktuje, albo nie zapłaci, albo kontrakt jest za mały i w najlepszym przypadku szpital wyjdzie na zero. Albo, albo, albo....
Ale ten dzban musiałby pomyśleć
To jest tak, jakby jakaś firma wysłała pani towar, a później kazała za niego zapłacić.


@motaboy: czyli, że jak? Komu wośp każe płacić i za co?

Nie neguję tego, że szpitale potrzebują więcej sprzętu, zwłaszcza lepszego. Neguję natomiast to, że brakuje sprzętu. To subtelna, ale zasadnicza różnica.

z tego co przeczytałem to gość ma ból dupy, że wośp jest popularne i inni płacą więcej i się o nich nie mówi, no