Wpis z mikrobloga

Mirki, może jest jakiś specjalista od piecyków. Mam na stancji piecyk Immergas Eolo mini. Miałem problem, bo wyłączał mi się podczas poboru wody, przyszedł serwisant odkamienił i przeczyścił wymiennik ciepła i grało, z tym że teraz podczas grzania c.o. piecyk ma trudności z odpaleniem, tzn. płomień się załącza i od razu gaśnie i tak kilka razy aż za którymś razem normalnie się włączy i podtrzyma ogień. Gdzie może leżeć przyczyna?


#piecyk #immergas #kiciochpyta #ogrzewanie #pytaniedoeksperta
  • 7
@Silikon: Jest to piecyk jeszcze analogowy z 2001 r. https://www.immergas.pl/Do-pobrania/Dokumentacja/KOTLY/ARCHIWUM eolo mini 1999-2006 instrukcja. Jest tak, że sterownik daje sygnał do grzania bo temp. w pokoju jest za mała. Piecyk załącza płomień przez chwile jest i gaśnie i za chwile znowu to samo. Tak jest z 5-8 razy i w końcu udaje mu się podtrzymać płomień. Żadna kontrolka nie miga, poza tą żółtą jak zapala płomień (czyli normalnie)

Z zmakniętą komorą
@Dudus: jest kilka możliwości:
-brudna elektroda jonizacyjna
-brudny wentylator
-uszkodzony presostat
-zbyt niskie minimalne ciśnienie gazu.
-uszkodzona elektronika ale mało prawdopodobne przy tych objawach

Dzieje się tak za każdym razem?
Zrób zdjęcie góry kotła.
@Silikon: Sprawdzam teraz ciśnienie na zimnym piecyku czy jest między 1-1,2 bara. Kurek opróżnienia instalacji postaram się delikatnie dokręcić to moze przestanie lecieć.