Wpis z mikrobloga

Wczoraj ukończyłem i wg mnie to najlepszy TR z całej nowej trylogii. Bardzo lubię pozostałe części ale Shadow wywarł na mnie największe wrażenie. No i nie ma już dysonansu, Lara niczym Rambo zarzyna przeciwników, co świetnie pokazało rozwój postaci i to jak poprzednie przygody wpłynęły na jej zachowanie. Trochę żałuje że wziąłem wersję na Xbox One zamiast na PC ale zrobię sobie 100% i potem na PC łyknę GOTY z dodatkami. Gra się świetnie, eksploracja świata znowu daje masę frajdy, a nowe mechaniki skradania i wspinaczki bardzo fajnie odświeżyły gameplay.

Z takich minusów to mogę wymienić kilka rzeczy:
- w Paititi musimy biegać w jakieś wieśniackiej sukience
- dialekt tubylców rani strasznie uszy i jest pozbawiony emocji (żadnej intonacji itd.)
- krótka fabuła
- misje poboczne polegające na byciu pachołem (idź tutaj pogadaj, znajdź coś i mi przynieś...)
- stosunkowo mało zagadek
- niektóre sekrety na mapie pokażą się dopiero jak pogadamy z ludźmi w wiosce, a nie wiemy kto je pokaże więc trzeba gadać z każdym
- gra nie obsługuje trybu uśpienia konsoli- wyrzuca ją do menu głównego co jest strasznie irytujące

#gry #tombraider #xboxone
ciemny_kolor - Wczoraj ukończyłem i wg mnie to najlepszy TR z całej nowej trylogii. B...

źródło: comment_PQaHL8qkW1BZ4Br1nmJsr0TdqHml7KF5.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@anthoris: no jest ale co z tego jak w wiosce i tak klatki ci spadają? Mało miejsc ma ta gra gdzie trzyma stałe 60-50 klatek. Na PC też pewnie będą spadać ale nie będe mieć aż takich dropów.
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: Jak dla mnie jedną z największych zalet tej gry jest niejako podsumowanie całego rozwoju Lary od zagubionej dziewczyny z TR2013 do bezkompromisowej i walecznej z SoTR. Świetnie pokazuje to choćby scena z ogniem na jeziorze. Sporo osób narzeka, że w nowej trylogii jest za mało Tomb Raidera w Tomb Raiderze, ale właśnie o to chodziło i to jest największa siła tej serii.
  • Odpowiedz
@masta: ta scena na jeziorze to mistrzostwo (ʘʘ) też uważam że mocnym punktem serii jest pokazanie jak się ona rozwijała, nawet sam model Lary się zmienia- w Shadow ewidentnie widać jej lekko zarysowane mięśnie, kiedy w 2013 tego nie było.
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: żebyś się nie zdziwił ta gra na pc jest bardzo kiepsko zoptymalizowana i stałe 60fps to tylko na jakimś potworze uzyskasz. Nawet nie dodali jeszcze tego obiecanego ray tracing dla kart RTX bo to by powodowalo mega slideshow
  • Odpowiedz
@grzysztof: powiem tak: wersja na konsole to #!$%@?. Po prostu #!$%@? i splunięcie w twarz klientowi. W wiosce było najmniej 38 klatek, kiedy na XOX (w trybie "framerate") dało się odczuć że spadało poniżej 30. Na PC cały czas czułem że gram w tych 40-60 ramkach. Mało tego, jak zobaczyłem jak ta gra wygląda na ultra, to po prostu się rozpłakałem. Wersja na konsole jest praktycznie okrojona z połowy oświetlenia i
ciemny_kolor - @grzysztof: powiem tak: wersja na konsole to #!$%@?. Po prostu #!$%@? ...

źródło: comment_ABUOfSXQulKhNUrhPzAEzdhCZz7OLrWn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: no to dzieki za podsumie ja osobiscie mialem gorsze wrazenia, na kompie wyjątkowo mizernie (bo nie lubie na kompie grac w grach ponizej 60fps) mi to działa a na konsoli podobnie i nie widziałem różnicy w grafice (tylko, że na konsoli 30 fps mi jakos nie przeszkadza)
  • Odpowiedz