Wpis z mikrobloga

@vankaszaner: router wifi zrozumiałem jako router który też broadcastuje sieć. Mało jest takich urządzeń które mają możliwości konfiguracji zaawansowanej, więc lepiej kupić oddzielnie router i podłączyć do niego Access Pointa
@ETplayer: ok. ale access pointy sa rowniez mniej lub bardziej rozbudowanymi routerami, wiec to takie dublowanie. poza tym w tej konfiguracji obrebie wifi wtedy nie mozesz wygodnie sniffowac, bo pakiety do tego rutera nie beda dochodzic.
@vankaszaner: niee, mylisz pojęcia. Access Point nie jest routerem. Nie rozdziela trafficu, nie ma dhcp, nie rozdaje IPków, nie segmentuje sieci. Tylko nadaje sygnał, reszte robi router. Nic w konfiguracji AP nie zrobisz jeśli nie będziesz miał go podpiętego pod jakiś router
@vankaszaner: Praktycznie wszystkie niekonsumenckie AP. Mam wrażenie, że masz problem pojęciowy z rozdziałem routera, switcha i AP. Przykładowo, większość "konsumenckich" routerów to router plus switch w jednej obudowie.
@vankaszaner: ER-X kosztuje dwie stówy, AP od Ubiquiti ze trzy stówy. Turbogejmerski designerski router all-in-one od Asusa z niebieskimi diodami i pierdylionem anten potrafi kosztować dwa razy tyle co ten zestaw. Jak chcesz zaawansowanej konfiguracji (a chcesz patrząc na Twoje wymagania) to najprościej jest zrobić 2 urządzenia.
@vankaszaner: I piszesz o tym poborze prądu, jaki jest właściwie dla Ciebie akceptowalny? Bo jeżeli nie kupisz jakiegoś rackowego sprzętu od Cisco to większość sprzętu sieciowego żre tyle co telewizor na standby.
@kyaroru: powiem tak. mam 10 letniego starego grzmota z dlinka z wifi 300mbps i gigabit ethernet ktory obsluguje siec wewnetrzna. mam z niego dobry zasieg w calym domu. obsluguje naty dhcpy i inne standardowe #!$%@?. pobor mocy srednio 5W. obecny koszt uzywanego to 20 zl plus przesylka. na dobra sprawe kowalskiemu wystarczylby na nastepne 10 lat o ile sie znow zasilacz nie spali. problem tylko z tym, ze bawie sie coraz
@vankaszaner: Żaden konsumencki router nie będzie miał tego, czego chcesz, bo fizycznie nie ma takich ASICów za parę złotych w sprzedaży, jedyny powód dla którego istnieją tanie domowe routery to to, że się je tlucze w milionach i każdy jest praktycznie taki sam. Szczególnie, że masz bardzo, ale to bardzo wyszukane wymagania w postaci port mirroringu ;)