Wpis z mikrobloga

Mam znajomą, która 3 razy poroniła, a wczoraj w terminie urodziła martwe dziecko...
To jakiś ponury chichot losu. Czysty absurd. Nie wierzę w to, co się dzieje.
Przecież ona chyba nigdy nie wyjdzie z traumy...

Za chwilę wróci do domu pełnego rzeczy dla maluszka. Z piersiami pełnymi mleka. Z wszelkimi dolegliwościami poporodowymi. Bez malucha, którego tak bardzo razem z mężem chcieli.

To dla mnie nie do pojęcia.

#dzieci #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 137
Jeżeli w końcu się jej uda to wiele jej to wynagrodzi i będzie szczęśliwą mamą.
Moja ciocia za trzecim razem dopiero urodziła synka. Stara się o drugie dziecko, jednak niedawno znowu poroniła. Dodam że rok temu adoptowała dwójkę dzieci.
@BrittaAndersson gdy byłem na stażu na ginekologii to często jeździłem z pacjentkami na usg ginekologiczne. Była jedna pani która w jednym dniu miała rutynowo wykonane ktg i wszystko było dobrze, a drugiego podczas usg dowiedziała się że serce dziecka nie bije. Jej krzyki mi się chyba z miesiąc śniły w koszmarach, i chyba podobnie zniósł to personel z całego oddziału... pani miała podobną historię co Twoja znajoma, kilka poronień i nie mogła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@BrittaAndersson: znam bardzo podobną historie, zmiana pracy na bliższą nowego domu kupionego speclajne dla nowego członka rodziny... I weź tu wróć potem do takiego domu. Według mnie kobieta bez psychologa będzie to długo przechodziła. Najważniejsze według mnie to zrozumienie że takie jest życie i że nie jest się temu winnemu. Kasa też nie jest złotym środkiem. Mark zuckenberg z małżonką 3 rayz poronili zanim im się udało. Sam przez to też
@BrittaAndersson: Życie pisze różne scenariusze. "To jakiś ponury chichot losu."- oj tak, szczególnie, jeśli się pomyśli, ile dzieci rodzi się przez przypadek, niechcianych, wychowanych z przymusu a nie z miłości... a ludzie, którzy daliby dziecku wszystko nie mogą ich mieć.

Moja mama przeżyła coś podobnego do twojej znajomej. Starała się o drugie dziecko i najpierw poroniła, potem urodziła się moja siostra, która żyła jeden dzień. Mogę sobie tylko wyobrażać, jaki szok