Wpis z mikrobloga

Jeśli szukasz sposobu na #helicobacter to sprawdź ten wpis!
Miewałem dolegliwości ze strony układu pokarmowego (zgagi, przelewanie, odbijanie) i wybrałem się do gastroenterologa. Ten zlecił m.in. badanie na helicobacter z kału. Wynik był dodatni, więc trzeba było jakoś sobie z nim poradzić.
Od lekarza mogłem dostać tylko antybiotyk, a w zasadzie dwa, bo tak się leczy to ustrojstwo.
Stwierdziłem jednak, że najpierw spróbuję inaczej.
Dużo czytałem na ncbi.nlm.nih.gov i innych stronach, na których są rzetelne informacje.
Wybór szybki - zioła + dieta.
Kupiłem mieszankę ziół dedykowaną helicobacter od polskiego producenta (50 zł za paczkę, która starcza na miesiąc) i zacząłem stosować dietę.
Było to we wrześniu / listopadzie więc nie pamiętam dokładnie całej diety, ale:
dużo brokuła, czosnek, pomidory, ogórki i ogólnie warzywa, mięso gotowane na parze lub bez tłuszczu w rękawie(?) w piekarniku, całkowite zaprzestanie picia napojów gazowanych, ale zamiast piwka winko! A rano zielona herbatka w różnym wydaniu. Ze słodyczy gorzka czekolada 90% wedla.
Szybki link na weryfikację mojej diety:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3925854/
[W nawiązaniu do publikacji powyżej - Lukrecji nie próbowałem.]
Podsumowując: dwa miesiące i dwie paczki ziół o których wspominałem, parzonych dwa razy dziennie wg zaleceń producenta i dieta w miarę ścisła dała efekty. Miałem robić badanie na helicobacter ponownie wcześniej, ale jakoś tak wyszło, że zrobiłem dopiero dzisiaj. No i dziada nie ma.
#zdrowie #zgaga #gastrologia #leczsiezwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
@czarnyalibaba: bo taki jestem właśnie anty antybiotyk ( ͡° ͜ʖ ͡°) skuteczność antybiotyku jest wysoka, bo z tego co kojarzę około 70%, ale zniechęciły mnie skutki uboczne stosowania dwóch antybiotyków
  • Odpowiedz
@glxmsc: Hej odkopałem bo sam mam chyba problem z tym gównem. Czy może masz gdzieś nazwe tych ziół i kluczowe rzeczy ktore trzeba wyeliminowac w diecie? Tez wolałbym sie nie bombardować antybiotykami.
No i kluczowe pytanie czy Ci to wróciło czy zapomniales o problemie raz na dobre?
  • Odpowiedz
@viejra: https://allegro.pl/oferta/helicobacter-pylori-ziola-naturalna-mieszanka-150g-10728571970

Minęło już parę lat, nie pamiętam dokładnie czego z diety się pozbyłem. Na pewno napojów gazowanych i słodyczy. Wygoogluj dietę na helicobater. Szczerze mówiąc nie sprawdzałem potem czy mam helicobater więc nie wiem jak klinicznie ze skutecznością. Natomiast tamte objawy minęły. Czasem wracały ale to już bardziej jako refluks
  • Odpowiedz