Wpis z mikrobloga

mirki może ktoś z Was zakładał w domu samodzielnie centralkę alarmową gsm? w obecności zagłuszaczy gsm, wifi osobiście nie mam przekonania do skuteczności takich alarmów ale bardziej zależałoby mi na czujkach dymowych, zalania. Pewnie włączyłbym też kilka czujek ruchu jako dodatkowe uzupełnienie alarmu ale nie mam doświadczenia jakiej firmy warto kupić centralkę, z czasem chciałbym mieć możliwość rozbudowywania grup. Możecie coś polecić lub wykluczyć?
Chyba że macie coś ciekawszego do polecenia? Ogólnie chciałbym monitorować zdalnie czy z domem nie dzieje się nic złego, pożar, zalanie, włamanie, otwarcie okien/drzwi.
#budowadomu #bezpieczenstwo #alarmy #elektronika #budujzwykopem
  • 5
@sushim ja montowałem. Nie wiem co to za firma była, bo klient dał rozplanowane. Działo jak działało ale co jakiś czas gubiło zapisane dane i trzeba było konfigurować od nowa.
@sushim: jak byś chciał jakieś elementy inteligentnego domu to odradzam produkty firmy FIBARO, #!$%@? się tam wszystko. xD

A jeśli chodzi o SSWiN to raczej wąski jest tu wybór i choc nie polecam w 100% to jednak pewnie wybrał bym Satela.
@sushim: bierz przynajmniej verse 15, co do zagłuszaczy, to nawet jakbyś miał pole minowe to by przeszli... Zresztą nawet jakbyś miał po linii telefonicznej to też są metody na to... Pamiętaj, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, teraz chcesz czujki zalania, piry, później może jakaś podstawowa automatyka, ochrona obwodowa, czasami lepiej zostawić jakiś margines( ͡° ͜ʖ ͡°) strefy będziesz chciał mieć? (załączony dół a po górze możesz
@sushim: w domu mozesz nie tylko przez gsm monitowac temat ale i przez lacze internetowe, satel ma w wyzszych grupach takie mozliwosci. sam zastanawialem sie nad tym zeby spiac swoja centrale "kablowo" i pewnie tak zrobie za jakis czas ale nie z powodu jammerow a laga przy obsludzie via gprs/edge ;)