Wpis z mikrobloga

Obrońca z urzędu to ma teraz #!$%@?. Nie dość że pewnie starać za bardzo mu się nie chce tak prywatnie, (chyba tylko ci debile od narodówcow się cieszą i "popierają" ten czyn - sic! [sam nie wierzę co pisze, że istnieją tacy "ludzie" eh]) to jeszcze jak choć trochę za dużo da od siebie podczas tej obrony i pajac dostanie 25 zamiast dożywocia to ludzie go chyba rozniosa. Będzie mu mega ciężko zachowac się profesjonalnie. Co w ogóle mówi #etyka tego zawodu? Czy obrońca może zgadzać się z oskarżenie i #!$%@? tego kogo ma w obronie zadając mu np odpowiednie pytania? #prawo #prawnicy #neuropa #wosp #wosp2019 #adamowicz
  • 16
@zielony-mis Chyba jedyna motywacja do obrony o której możnaby tu mówić, ale słuszna uwaga bardzo, nie wpadłem na to. Choć pewnie nie każdy prawnik będzie takim zadziorem i to w ten sposób wykorzysta, to też jednak są ludzie.
@Ogar_Ogar no w brak zamiaru to chyba niespecjalnie, gość kilkadziesiąt sekund po zdarzeniu sam już osadzil że Adamowicz musiał umrzeć bo on siedział za niewinność. Trochę chyba jednak za łatwo obalić taka linie obrony. Myślę że co najwyżej zrobią z niego świra, a to już znacznie łatwiejsza sprawa bo pewnie nim nawet jest
Uważasz, że warto tu grać o pełną pulę i niepoczytalność zamiast w poczytalność ograniczoną?


@OjciecMarek: A czemu nie? Zawsze możesz składać wnioski ewentualne na ograniczoną poczytalność, ale skoro gość ma historię psychiatryczną to warto spróbować.

no w brak zamiaru to chyba niespecjalnie, gość kilkadziesiąt sekund po zdarzeniu sam już osadzil że Adamowicz musiał umrzeć bo on siedział za niewinność.


@Budopolex: Polskie sądy potrafiły uznać, że skakanie komuś po głowie buciorami
@OjciecMarek: Myślę, że nic, choć interpretacja gawiedzi może być różna, myślę jedynie o etyce i konflikcie moralnych obrony mordercy. Znam osobiście jednego prawnika który zrezygnował bo sobie z czymś takim nie poradził i nie mógł tego dźwignąć że musi bronić ludzi co do których sam był przekonany że są winni.
@Ogar_Ogar: Po mojemu (zastrzegam, że nie jestem ekspertem, opinia laika) to kiepskie linie obrony...

niepoczytalność- mało prawdopodobne, bo akcja była zaplanowana, więc działał świadomie
brak zamiaru- nie pasuje do jego expose na scenie (dlatego zginął Adamowicz)...
niepoczytalność- mało prawdopodobne, bo akcja była zaplanowana, więc działał świadomie


@wasted: To nie ma nic do rzeczy.

brak zamiaru- nie pasuje do jego expose na scenie (dlatego zginął Adamowicz)


No to łatwo nie będzie, ale deklaracja po czynie nie oznaczają automatycznie jaki był zamiar.