Wpis z mikrobloga

Cześć,

mam zadanie z programowania dość trywialne, ale mój poziom jest jeszcze programisty0.15k, więc pytam o poradę.
Mam zadanie stworzyć figurę sigmy za pomocą znaków kodu ASCII, mieć możliwość poruszania figurą za pomocą strzałkami klawiatury oraz zwiększenia/zmniejszenia jego rozmiaru za pomocą przycisków "+" i "-". Figura nie może wyjeżdżać poza ekran.

Mój tok rozumowania jest następujący - potrzebuję stworzyć macierz za pomocą pętli zagnieżdżonej for, w której będę mógł wyświetlić tę figurę. Pozwoli mi to również potem poruszać figurą w tej macierzy. Problem się dla mnie zaczyna jak stworzyć wzór tej figury, ponieważ w zależności od wielkości figury będzie ona potrzebowała dłuższej/krótszej "przekątnej".

Poszukiwałem już rozwiązań, ale w wielu z nich były metody, które aktualnie jeszcze detonują mi mózg, więc jeżeli ktoś, byłby mi w stanie wytłumaczyć jak dla chłopa ze wsi, czy moje myślenie i pomysł jest okej to byłbym wdzięczny.

#programista15k #programowanie #cplusplus #c++ #informatyka #kiciochpyta
  • 3
@Alfa_ale_Beta: zrób sobie tablicę, w której będziesz to generować; następnie zrób generowanie o grubości np 3. i potem rób sobie fora który to stworzy nogę do np połowy, i potem do dołu odwrotnie, or sth ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@IRusio: w sensie stworzyć np tablicę figura[n], a następnie odpowiednio stworzyć wzór, który będzie w odpowiednim miejscu stawiać " " albo "znak", ale jak wtedy poruszać figurą za pomocą strzałkami?

czy

stworzyć tablicę dla x[n] oraz y[n] i w niej stworzyć figurę? w tym wypadku chyba potem będzie łatwiej mi stworzyć kod do poruszania figurą za pomocą strzałkami.