Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, mam pojedynczą kość RAM 8GB HyperX Fury DDR4, 2133MHz, CL14. Chcę dołożyć sobie jeszcze jedna 8GB, ażeby uzyskać dual channel. Jednak HyperX Fury o tej specyfikacji nie jest już dostępna, więc jestem zmuszony do rozejrzeniem się za czymś innym. Czy RAM trochę wyższym taktowaniu i CL15 będą współgrać w dual channel? Bardzo byłbym rad, gdyby któryś z Was, Mirki, napisał mi, jaką kość dokupić.
#pcmasterrace #komputery #kiciochpyta
  • 12
@pablirvo: Teoretycznie lepsza kość dostosuje się do słabszej i będzie wszystko grało, ale czasami są jednak problemy, więc koniecznie kup HyperX żeby kość była jak najbardziej podobna do twojego modelu.
@nowywinternetach: Noo między 2400 a 3200mhz to w niektórych grach jest grubo ponad 10% różnicy. Pewnie OP ma teraz płytę co mu ramy pójdą max tylko 2133mhz, ale w przyszłości pod nowy PC takie ramy będą idealne.
A też jakoś dużo drożej nie wyjdzie. Ramy 2x8GB 3000-3200mhz kosztują po 500-600 zł, a za 8GB 2133mhz zapłaci pewnie ~250-300 zł. Sprzeda trochę taniej swoje używane 8GB i wyjdzie niewiele drożej myślę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tak_masz_racje: Póki co nie zamierzam zmienić ani MOBO, ani w kompie nic w ogóle. Zrezygnuje może jedynie z magazynu, który mam na HDD. System i tak mam na 480 GB SSD, także i tak miejsca jest jeszcze od groma :p Nie narzekam wcale na szybkość RAMu, także dodatkowa 8GB kostka zapewni mi po prostu spokój na kolejne 3-4 lata (przy mojej intensywności grania i tytułów jakie wybieram) :D