Wpis z mikrobloga

@kldsk: @MichaelT128: @Kic3k:
Brak konieczności odblokowywania ekranu przy małych płatnościach
W przypadku większości transakcji musisz odblokować telefon. Nie jest to jednak konieczne, gdy dokonujesz wybranych niewielkich płatności.

Uwaga: możesz dokonać ograniczonej liczby transakcji bez odblokowywania telefonu. Gdy ją wyczerpiesz, telefon będzie wymagać odblokowania.
wincyj info TUTAJ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trollasek: to jest akurat bardzo słabe... Chociaż NFC włączam tylko przed płatnością, jednak przy ciągle włączonym NFC i "zgubieniu" telefonu to gorzej niż "zagubiona" karta...
@JcL: no ale można włączyć bez odblokowywania. Trzeba z szybkiego dostępu usunąć NFC, ale znów włączanie i wyłączanie w menu jest uciążliwe.
Najlepiej to nie pozostawiać telefonu bez opieki
@JcL: no dobra, ale tak zupełnie serio - w czym tkwi dokładnie problem? Gdzie jest obawa o realne zagrożenie z tym związane?

Stokenizowana karta w Google Pay jest wirtualnym odpowiednikiem plastiku.

Postaram się odgadnąć kilka sytuacji:
1) A bo ktoś mi przyłoży terminal do kieszeni - po pierwsze, ten scam nie działa. Żeby mieć terminal zbliżeniowy trzeba mieć zarejestrowaną firmę, konto bankowe z nim połączone i Bóg wie co jeszcze. Namierzenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gallinula: mam skrót do nfc w górnej belce, mogę go i tak aktywować jeśli nie odblokuję telefonu. Sama blokada powinna dac dodatkowe zabezpieczenie przed możliwością płatności. Teraz po kradzieży telefonu można nim płacić bez odblokowania do 50 zł... Dla mnie to gorsze od kradzieży karty płatniczej... Masakra
@JcL: a sprawdzałeś czy bez odblokowywania masz możliwość włączania i wyłączania czegokolwiek z górnej belki?
@gallinula: wolałbym aby za każdym razem telefon musiał być odblokowany do dokonania płatności - ale jest jak jest i też z tym żyje bez większego problemu, nie bojąc się o znikające pieniądze :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trollasek: @gallinula: sprawdziłem powyższe na 3 urządzeniach, tylko huawei prosi o podanie kodu przy wywołaniu górnej belki...

Miui 10 na androidzie 9 i 7 można edytować nawet górna belkę...

@niebezpiecznik-pl co o tym sądzicie?