Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #mirkokoksy
Szukam jakiegoś fajnego treningu na siłownię,
Chciałabym zacząć z kalistenika ale nie mam pojęcia od czego :(
Wzrost 169 waga 62

Macie jakiś sprawdzony trening na siłownię, który byłby dobrym wstępem do kalisteniki?
Coś dla totalnie początkującego?

Aktualnie normalnych pompek zrobię max 5
Z oparciem na kolanach 3x10
Podciąganie bez odciążenia nie dam rady się podciągnąć

Pomocy :(
  • 34
@MarianAlkoholik
@ChoNoTu
Moze zle sie wyraziłam, nie tyle chce zacząć od maszyn co wolalabym już zaczac od nich zamiast od wolnych ciężarów. Nie sprawia mi to zadnej przyjemności. Najfajniej mi sie ćwiczy z kettlem, trx, piłkami lekarskimi, skrzynie itd
Poza tym nie jestem totalnym swiezakiem na silce bo juz kiedyś cwiczylam dosc duzo i chcialabym wrocic do tego, ale brakuje mi pomyslu jak i od czego zaczac zeby sie na nowo wdrożyć.
@MarianAlkoholik
Nie zniechecilam sie, jakos tak po prostu wyszło ze wypadlam z rytmu. Przed wakacjami chodziłam troche na pole dance i siłownia spadla na drugi plan, potem w wakacje nie mialam karnetu bo wrocilam do domu, a od października karnet jest i bylam moze z 4 razy bo nie mogę sie zebrać zeby chodzic na nowo systematycznie. Cwiczylam bardzo różnie, troche podciaganie na maszynach, suwnica, klatka i barki raczej kettle/hantle, jakiez przysiady,
@lola88 no mi ciężko to ocenić, bo mnie na początku właśnie nakręcało najbardziej to jak uczyłem się robić właśnie przysiady, martwe ciągi, wyciskania, jak starałem się uczyć jak robić to coraz lepiej, jak dzięki temu dźwigałem coraz więcej

Już ponad rok ćwiczę, cały czas robię te same ćwiczenia praktycznie i cały czas sprawia mi radość i satysfakcję, że dzwignąłem większy ciężar lub zrobiłem o powtórzenie więcej. Efekty to najlepszy motywator, a jak
@lola88: do kalisteniki potrzebna jest sila. Na maszynach sily nie zbudujesz w takim stopniu jak na wolnych ciężarach. Skrzynie, pilki lekarskie, pilki bosu to fajne pomoce przy treningach pod sprawnosc, ale do budowania sily sie nie nadaja. Trx jest spoko, mozna na nich robic przeciąganie australijskie. Sprawdź sobie fbw sakera dla kobiet, zbuduj sile a pozniej ewentualnie idz coraz bardziej w strone kalisteniki dodajac ćwiczenia na wlasnym ciezarze.