Wpis z mikrobloga

mirki pomóżcie:

ważę 93kg przy 196 cm, bf 17,2% mięśnie 40,2% aktywność umiarkowana, chodzę dziennie po 12-14 tys kroków i to tyle. Niby tragedii nie ma ale pod bluzką wyglądam jak gówno: bebzon, cyce, duże uda... co robić? Raczej redukować nie ma sensu bo i tak nie mam mięśni, robić masę? Czy na masie totalnie się już nie zaleje? Będę wyglądać jeszcze gorzej? Jeśli chodzi o siłownie to można powiedzieć że jestem jaroszem #pdk

niech jakiś pomocny mirek podpowie początkujacemu koledze co powinienem robić, proszę

#mirkokoksy #silownia #pytaniedoeksperta #niebieskiepaski
  • 12
  • Odpowiedz
@Certcvq bf 17% to jest mało na 93/196 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Uderzasz na siłownię, odstawiasz cukier (od ketchupu do ciastek) i robisz 5x5 albo greyskulla 3 miesiące i wtedy zobaczymy. Tylko trzymasz miche 2500-3000kcal.
  • Odpowiedz
  • 1
@kipowrot jeszcze do 5x5 warto dodać troszkę cardio, tak z 3 min na rozgrzewkę i 7-10 na koniec treningu. Dla mnie działało cuda jeśli chodzi o zrzucenie tkanki tłuszczowej
  • Odpowiedz
@Certcvq możesz kreatyne + białko kupić, to jedyne co tak naprawdę działa z suplementów.
Białko jeśli będziesz miał problem ze zjedzeniem takiej ilości mięsa to możesz z mlekiem wieczorem dawkę, a kreatyne 2tabsy dziennie.
Będzie trochę prościej
  • Odpowiedz
@Certcvq ja ci polecam rekompozycje, wejdź na deficyt tak z 300max i jedz białka 2g na kg ciała i patrz wymiary co tydzień jak nie będzie nic schodzi z pasa i talii to zmniejsz o sto aż i sprawdź kolejny tydzień i tak, przy okazji trening siłowy i nie patrz tak na wagę tylko na wymiary i jak wyglądasz
  • Odpowiedz