Wpis z mikrobloga

@Javkens: nie wiem co rozumiesz pod słowem "projektować", bo jeśli konstrukcje, to AutoCAD całkowicie do tego nie służy. Zawsze powtarzam, że praktyka czyni mistrza - trzeba rysować, próbować, uczyć się na błędach i rozwijać, niemniej cad to jedynie narzędzie - etap projektowania odbywa się w głowie :p
I też nie chcę brzmieć jak buc z elektrody, ale tak po prostu jest a zawód projektanta jest niejako zawodem odpowiedzialności publicznej.
@Obles: Nie będę robił rzeczy, które potem będą w rzeczywistości gdzieś stały. Ale chciałbym się czegoś nauczyć tak po prostu. Poczytam opisy na Udemy i coś wybiorę w takim razie :)
@Javkens: przeciesz samo rysowanie w AutoCAD jest banalnie proste, w pewnym sensie intuicyjne i o wiele łatwiejsze niż narysowanie tego w paincie, w projektowaniu to raczej chodzi o to żeby wiedzieć. O można, gdzie i jak narysować a nie o stawianie kresek w AutoCAD
Już na początku trzeba tutaj rozdzielić dwie rzeczy do nauki. Autocad nie jest taki prosty jakby mogło się wydawać, naukę zaczął bym od prostych poradników choćby na yt. Co do samego programy to chcesz wykonać stricte projekt budowalny jak rozumiem ?
Drugą sprawą jest projektowanie, tutaj dochodzimy do pytania co chcemy zaprojektować ? Same ściany, kompletną cześć rysunkową budynku, ułożenie stropów, jeśli małych domków to drewniane konstrukcje dachowe ? Tutaj literatura i
@Javkens Zacznij od rysunku budowlanego, ergonomii, podstaw budownictwa i może projektowania przemysłowego. AutoCAD jako deska kreślarska służy tylko do przekazania. Do samego projektowania rzeczy różnych są lepsze programy.
@prdlt: A co najbardziej nadaje się do zaprojektowania tylko wizualizacji? Chciałbym abym miał dostępne do wyboru materiały czyli beton, drzewo (konstrukcja drewniana), okna, drzwi, dachówka itp. Ogólnie chciałbym zwizualizować swój pomysł, a sam projekt później oddam sobie do architekta, który mi to wykona. Jak przyjdzie czas :)
@Javkens Jeśli chcesz zaprojektować swój dom, by potem pokazać to architektowi. To współczuję architektowi i Tobie mieszkającemu w tym.
Program o który pytasz to SketchUp. Wydaje mi się, że bardziej Ci się przyda.
@prdlt: Nie, nie chce zaprojektować swojego domu :) Chce sobie zaprojektować jednopiętrowy domek letniskowy. A bardziej nakreślić, niż zaprojektować. Dam radę, jeśli nie mam dwóch lewych rąk?