Wpis z mikrobloga

@lacuna: wyjaśnisz mniej więcej jakie "przywileje" ma dowódca armii, w sensie, jaka jest mniej więcej jego rola, jakimi uprawnieniami dysponuje etc. ? jeśli dobrze pamiętam miało być to dzisiaj wyjaśnione

no i jeszcze pytanie z innej beczki: będą możliwe akcje na morzu (bitwy, desanty etc.) ?
@Yokaii: Dowódca armii - generał - może albo tworzyć długofalową strategię i delegować zadania na pułkowników i chorążych, albo mikrozarządzać wszystkimi chorążymi, którzy oddają część suwerenności generałowi (np. poprzez narzucenie im taktyki w bitwie czy po prostu poprzez wydawanie rozkazów). Jeżeli pytałeś o zakres środków dyscyplinujących, to na pierwszy rzut oka wykluczenie z armii jest najbardziej dotkliwą karą, ale wiem to już dziś, że gracze zdołają mnie zaskoczyć.

Na drugie pytanie
@lacuna: jakie będą możliwości assasynów ?
jak zareaguje oddział, jak jego "wódz" zostanie pokonany w pojedynku/sprzątnięty przez assasyna?
i oddej wojnę podjazdową (,)
@Yokaii: Granicą dla graczy w grach RPG jest zwykle wyobraźnia. Mam przygotowaną podstawową mechanikę dla asasynów, którą w razie potrzeby będę dostosowywała do deklaracji graczy.
A co do drugiego pytania to chyba nie powinnam odkrywać wszystkich kart przed startem gry, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lacuna: cóż, chcę się rozeznać, na czym stoję, i dlatego jest ta moja kanonada pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kolejne, czy jeśli zaszłaby taka potrzeba, dowódca/wojownik mógłby wypełniać "zadania" które z reguły powierza się assasynowi i odwrotnie (oczywiście, że nie z taką samą efektywnością ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) ?
@Awerege: A no padło. Na starcie żaden z graczy nie ma floty.

EDIT. Widziałam też, że zgłosiłeś armię. Do zakończenia zapisów musisz znaleźć 9 innych graczy, którzy przyłączą się do Ciebie, inaczej armia nie zostanie utworzona. Listę graczy prześlij mi na PW.
@lacuna: Dobra, bo nie mogę już edytować. Czy inzynierowie na polu bitwy będą mogli formować np. oddział katapult/balist czy też w ogóle nie uwzględniasz obecności czegoś takiego w bitwach, a tylko i wyłącnzie podczas obron fortów/oblężeń?
@lacuna Czy oddział może zostać zniszczony bezpowrotnie? Czy jeśli dowódca ucieknie, to oddział zawsze się zregeneruje? (o ile ma się ziemie oczywiście). Czy w ogóle można uciec z danej bitwy?
@lacuna: jak wygląda kwestia mechaniki związanej z zaopatrzeniem ?
są możliwe takie sytuacje jak
np. jakby jedna armia okrążyła twierdze gdzie siedzi druga armia, głodząc ich
czy też np. niszczenie dostaw zaopatrzenia ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Queltas: 1. Tak, 2. Porzucenie oddziału = regeneracja możliwa, ale od zera, 3. Tak, determinuje to taktyka oddziału jak i rozkaz generała.

@Yokaii: Widzę, że lubisz zadawać pytania zanim przedstawię kolejny element gry - sektory mają przypisaną, ale płynny współczynnik o nazwie"zasoby", który służy do utrzymywania i regeneracji oddziałów. Mapa jest heksagonalna i znajdują się na niej m.in. źródła zasobów, ale o szczegółach napiszę przy okazji przedstawienia mapy gry.