Wpis z mikrobloga

Boże, 2019 i jedzenie mięsa xD i to jeszcze w Polsce xD

Chore krowy trafiają do rzeźni i na nasze stoły. "Ludzie nie świnie, zjedzą wszystko"


To o was, mięsożercy spod #bekazwegetarian. To z was się śmieją stawiając certyfikat na chorej padlinie.

Uuuu ja to stek to tylko rare, temperatura morduje steka, najlepiej, jeśli mogę poczuć jeszcze chłodną krew na ustach. Jestem drapieżnikiem, to jest naturalne


XD Smacznego

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/chore-bydlo-kupie-chore-krowy-sprzedawane-na-mieso-i-ubijane-w-rzezniach,903977.html

#weganizm #wegetarianizm #jedzenie #jedzzwykopem #gotujzwykopem
Pobierz smyl - Boże, 2019 i jedzenie mięsa xD i to jeszcze w Polsce xD

Chore krowy trafiają...
źródło: comment_3rwoc7205dJidOoxR11x9nFrbYJiDvcA.jpg
  • 75
@btcmonster: smacznego pasozyta. no, chyba ze wierzysz ze istnieja dzikie zwierzeta bez pasozytow xd kek, wiem badanie miesa, ale ono pokazuje ze nie ma turbozarobaczenia, a nie ze nie ma pasozyta wcale (bada sie wycinki)
@btcmonster: wszystkie pasozyty moga przetrwac nie tyle tylko w miesie, co w/na wszystkich czesciach dzikiego zwierzecia w odpowiednich warunkach, a zarazic sie mozna nie tylko przez samo spozycie miesa, a przede wszystkim przez kontakt z surowym. odpowiednia obrobka termincza zabije pasozyta (obrzydliwe to troche jedzenie robali, ale kto co lubi). przygotowujac jednak posilek dotykasz miesa, kroisz je uzywajac deski do krojenia, nozy. te wszystkie miejsca, ktore mialy stycznosc z surowym miesem,
@btcmonster: ogolnie przy gotowaniu miesa jakiegokolwiek zaleca sie uzywanie oddzielnych nozy i deski do krojenia, absolutnie nie drewnianej ze wzgledu na ryzyko pozostania na tych przyrzadach bakterii czy pasozytow. drewna nie da sie porzadnie wyparzyc czy odkazic, dodatkowo przy krojeniu wycinasz w desce rowki, w ktorych gniezdzi sie wszelkie zlo z miesa. to jest tkanka martwego juz organizmu, obchodzenie sie z nia powinno zawsze kojarzyc sie z obchodzeniem ze zwlokami: nie
@kicipuci: dobra, dzieki, ale co konkretnie jest dla nas grozne oprocz wlosnicy przenoszonej przez wlosien? Kto i w ktorym momencie pomylil sie wiele lat temu oraz myli sie do tej pory, wymyslajac przepis regulujacy badanie dziczyzny przed wprowadzeniem jej do obrotu? Rozumiem, ze sztab osob, ktore nie mialy o tym pojecia, a Ty akurat masz racje?
@btcmonster: to co napisalam: kilka gatunkow tasiemcow (Taenia wpisz w google/wiki, znajdziesz rozpiske jaki tasiemiec w jakim stadium u jakiego gatunku - to jak dziala na czlowieka zalezy czy bedziemy zywicielem posrednim czy ostatecznym, w wypadku niektorych mozemy byc tym i tym, od roslinozercy mozemy dostac opcje zywiciel ostateczny zwykle), pierwotniaki np Cryptosporidium, Toxoplasma, Giardia, bakterie najgorsze opcje wg mnie to paleczki ropy blekitnej czy bakterie powodujace zapalenia nekrotyczne, pare nieciekawych
@btcmonster: nie chodzi o to kto sie pomylil, tylko co sie realnie da wykonac, a co nie. gdyby mieso roznych zwierzat bylo badane pod katem 10 pasozytow i 20 powiedzmy bakterii, to jego koszt wzroslby o kilkaset procent, czas wykonania takich badan utrudnilby dostepnosc miesa, a przede wszystkim nie oplaca sie bo konsument nie kupi jak drogie, a dwa nie ma komu badac takich ilosci probek. dlatego ustalono kompromis pomiedzy bezpieczenstwem,
@kicipuci: wiesz kochana, kazdy kogo znam, a mam w swoim otoczeniu mnostwo osob ktore poluja i spozywaja regularnie dziczyzne doskonale zdaje sobie sprawe z warunkow sanitarnych, jakie musza byc podczas obchodzenia sie z takim surowym miesem. Podczas rozbioru plowu wiekszosc osob bedzie w stanie rozpoznac trefna tuszke. Dlatego nie warto kupowac takiego miesa z niesprawdzonego zrodla (najczesciej pochodzacego z klusownictwa). W kazdym surowym miesie, nawet w markecie masz ryzyko zakazen bakteriami