Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika i #arduino czy ma ktoś z Was doświadczenia z implementacją interfejsu typu client? Piszę oprogramowanie na modem SIMCOMM (korzystając z datasheetu i komend AT). Chciałbym, aby z mojej biblioteki mogły korzystać inne biblioteki wykorzystujące interfejs typu Client ale nie mam z tym żadnego doświadczenia. Ktoś coś może poradzić jak się do tego zabrać? Doszedłem już do momentu, że modem nawiązuje połączenie z serwerem TCP. Chciałbym teraz wykorzystać inne biblioteki np. pubsubclient żeby połączyć się z MQTT i nadawać komunikaty. Nie wiem jak wygląda architektura tego interfejsu i nie mogę znaleźć żadnych źródeł.
  • 1
Nie implementowałem tego, ale spróbuję cię pokierować na odpowiednie tory.
Za pomocą komend AT otwierasz połączenie UDP lub TCP do swojego brokera MQTT na odpowiednim porcie i adresie (host lub ip).
Implementujesz nawiązywanie połączenia i uwierzytelnianie (sam nie mam o tym pojęcia na chwilę obecną), składasz datagramy, implementujesz heart beat jeżeli potrzebujesz.
Tutaj całkiem nieźle opisane:
www.steves-internet-guide.com/mqtt-protocol-messages-overview/
Tak jak w artykule sugerują można podglądać transmisję WireSharkiem, żeby się jej nauczyć.
Najtrudniejsze będzie