Wpis z mikrobloga

Aktualizuję w nieswoim telefonie jakieś stare MiuiPolska. Ściągnąłem zgodnie z poradnikiem zipa z nową wersją, włączyłem apkę "Aktualizacje" wybrałem zipa, rozpakowało się, telefon się zrestartował... i w tym momencie wg poradnika powinienem mieć już zaktualizowany system, tymczasem u mnie po restarcie odpaliło się TWRP. Jestem skonfundowany. Mam po prostu kliknąć "Install"? Wyczyści to dane?
#xiaomi #miuipolska #redmi4pro
  • 14
@Marmite: skoro nie zaktualizowało automatycznie to musiało napotkać na jakiś błąd przy instalacji, spróbuj zainstalować ręcznie. jeśli nie idzie to podeślij info jaki błąd, prawdopodobnie za stare TWRP.
@Orjon_MIUI: ok, nie wiem co się #!$%@?ło. Tl;dr udało się i dane są w całości. Ale od początku

Zaskoczył mnie sam fakt że po wgraniu aktualizacji zbootowało się do TWRP, a nie po prostu do aktualizatora MIUI. Widocznie muszę to TWRP usunąć, nie wiedziałem tego ¯\_(ツ)_/¯ chciałem zaktualizować przez TWRP, ale najpierw backup. Włożyłem kartę SD ale coś jej nie widział. No to chciałem zrobić reboot i w opcjach reboota wybrałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marmite: ahh, ok :) po cholere chcesz usuwac twrp? Wlasnie przez twrp sie aktualizuje miuipolska.

I niestety musze cie zasmucic - ale ten telefon nie dostanie juz aktualizacji miuipolska. 9.1.3 to byla ostatnia wersja.
po cholere chcesz usuwac twrp? Wlasnie przez twrp sie aktualizuje miuipolska.

@Orjon_MIUI: ale czemu w takim razie w żadnym poradniku nie widziałem że po wybraniu zipa z aktaulizacją pojawiało się TRWP? Tylko restart i od razu pasek aktualizacji. A u mnie TRWP nie wiadomo po co, zwłaszcza że bez klikania "install" zrobiłem reboota i i tak się zaktualizowało

I niestety musze cie zasmucic - ale ten telefon nie dostanie juz aktualizacji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marmite: w normalnej sytuacji powinno pojawic sie TWRP, automatycznie w TWRP instalacja (powinienes widziec jak sie instaluje) i potem automatyczny restart do systemu (i potem ten pasek ktory miales). Nie wiem dlaczego nie zrestartowalo od razu do systemu.