Wpis z mikrobloga

#revolut #emigracja

Czy revolut to spoko opcja na początku emigracji? Żeby założyć konto bankowe w Irlandii trzeba trochę rzeczy pozałatwiać i myślę nad tym żeby już sobie wyrobić revoluta i z niego tam korzystać. Mam też konto w #mbank z opcją mkantor, ale wydaje mi się, że przed wyjazdem lepiej będzie zakończyć umowę z tym bankiem i środki na revolut przenieść
  • 21
  • 0
@Matpiotr dlaczego? Lepsza? I czy da radę założyć z PL? Revolut wydaje się spoko właśnie pod tym względem. Chciałabym sobie oszczędzić na początek wrażeń z urzędami w obcym kraju
Ale mam metal.


@krzysztof-es-545: jakie są standardowe koszty, a jakie metalu - jakie daje on korzyści, jakie są ograniczenia w korzystaniu z revolta,

pamiętaj, że Revolut to nie bank - więc pewne usługi są nie dostępne,


@wrzesien: jakie są ograniczenia w korzystaniu z revolta,

środki są nieubezpieczone.


licencja brytyjska nic nie daje ? jak porównasz bezpieczeństwo do paypal, moneybookers i podobnych portfeli
@streetpunkpl: Tak, ale nie świadczą usług jako bank - więc nie ma gwarancji dla środków.
@zino: Z odczuwalnych w Irlandii to brak czeków i polecenia zapłaty, ale też nie są to rzeczy niezbędne do przetrwania. Sytuacja jest podobna do innych portali, są uregulowane w EU, jednak nie ma gwarancji państwowej dla wypłaty środków.
@zino: Jak planujesz korzystać głównie na wyspach to polecam gorąco Monzo (mam reflinka na 5£ dla obu jak byś chciał). Działa szybciej niż REV, działają Direct Debits, API, fajnie działające skarbonki i automatyzacja rachunków i nie ma najmniejszego problemu z założeniem.