Wpis z mikrobloga

A wy też tak macie, że wracacie do książek które wam się mega spodobały? Czy nie opłaca się czytać skoro wie się o czym będzie?

Ja na przykład jestem pewna, że za kilka lat wrócę jeszcze do serii, które czytałam jako nastolatka, bo zajęły w moim sercu miejsce i traktuje je jako moich przyjaciół. Zresztą miło jest wrócić i przypomnieć sobie różne szczegóły. Szkoda, że nie można zapomnieć i przeczytać od nowa z równie wielką uciechą jak za pierwszym razem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ksiazki #czytajzwykopem
  • 22
@Ziutowa z polskich to właśnie Jeżycjada i Tomek, a ze światowych standardowo HP, Igrzyska, Percy, Zmierzch... no i wiele innych pojedynczych książek. Takie młodzieńcze lata przypomnieć w przyszłości ()
@Jeloops: Gene Wolfe napisał kiedyś coś z czym się zgadzam:

Moja definicja wspaniałej powieści nie ma nic wspólnego ze "zróżnicowanym i ciekawym tłem". Jest to historia, która może być czytana z przyjemnością przez wykształconego czytelnika i której kolejne lektury zwiększają tą przyjemność. Zróżnicowane i ciekawe tło są elementami mojej definicji dobrej opowieści.
@Jeloops: Pewnie, że wracam do ulubionych książek, do filmów i seriali też. Przez ostatnie 15 lat przeczytałam już 6 razy "Władcę pierścieni" xD Z tego co pamiętam, to dwa razy czytałam: "Hobbit", "Silmarillion", trylogię Juliusza Verne, serię "Harry Potter" i o Tomku Wilmowskim, a także kilka mang i fanfiction. Mam zamiar przeczytać jeszcze raz: "Atlas chmur", "Pan lodowego ogrodu" i sagę "Pieśń lodu i ognia" (jak będzie miał w końcu zostać
@Jeloops bardzo lubię wracać do ulubionych książek, najgorzej że są to całe sagi albo kobyły i mało czasu zostaje na inne lektury xD. Za młodu czytałem pana samochodzika wielokrotnie, teraz często wracam do hyperiona, cyklu fundacji czy koła czasu.
@Jeloops: No letko! Zdarzyło mi się już nawet czytać po 4 razy te same książki ;] Ale musi być przerwa tak chociaż 3-letnia pomiędzy, żeby zdążyć coś tam zapomnieć. Im więcej czytasz, tym krótsza ta przerwa chyba może być.
@Jeloops: Za dzieciaka wielokrotnie wracałem do Harry'ego Pottera, rok temu znowu go przeczytałem i teraz czytam go jeszcze raz. Chyba dwa razy czytałem Pieśń Lodu i Ognia i pewnie przeczytam jeszcze raz, jeśli dostaniemy datę premiery szóstej części. Dwa razy czytałem pierwsze dwa tomy Archiwum Burzowego Światła i na pewno przeczytam je więcej razy. Tak samo mam zamiar przeczytać jeszcze raz serię Z mgły zrodzony.