#ekstraklasa #zaglebielubin

Podsumowanie obozu przygotowawczego Zagłębia Lubin w tureckim Belek

W Turcji Zagłębie rozegrało 5 sparingów - 2 wygrane, 1 remis, 2 porażki, bilans bramkowy: 5-4

Zdobywcy bramek i asystujący:
Gole: 2 Tuszyński, 1 Poręba, 1 Pawłowski, 1 Balić.
Asysty: 1 Starzyński, 1 Jagiełło, 1 Mares, 1 Balić (1 dobitka po obronionym strzale Bohara).

Pozycja po pozycji:

Bramkarz: Najwięcej minut (180) dostał Forenc i to prawdopodobnie jego zobaczymy w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej, potem do bramki powinien wrócić Hłądun. Na pewno warto zwrócić uwagę na młodego Bieszczada (16 lat), który dostał 45 minut w meczu z Sigmą i obronił rzut karny.

Prawa obrona: na tej pozycji rywalizowali Borkowski, Czerwiński, Tosik i Kopacz. Najwięcej minut dostał ten ostatni i przy braku minut Czerwińskiego w sparingach trudno spodziewać się innego wyporu na Lecha niż Bartek na tej pozycji.

Środek obrony: Na tej pozycji znalazł się chyba największy wygrany spośród grupy młodych zawodników zabranych na obóz - Kamil Piątkowski zaliczył 223 minuty w meczach kontrolnych, a więcej od niego na tej pozycji zagrał jedynie Damian Oko. Ponad 200 minut zaliczył też Maciej Dąbrowski i chyba to on stworzy parę z Damianem na początku rundy. Chyba można się spodziewać, że młody Piątkowski otrzyma szanse debiutu przy kartach czy kontuzjach w drużynie.

Lewa obrona: Chyba najbardziej zacięta rywalizacja: 227 minut Sasy do 223 Dziwniela. Ten pierwszy jednak do kolekcji dodał bramkę i asystę.

Skrzydła: jest jeden pewniak - Bartek Pawłowski, w pierwszym składzie powinien znaleźć si ęrównież Bohar, który otrzymał jednak mniej minut na obozie niż Sirotow, a zbliżoną liczbę do Janoszki i Pakulskiego. Na ten moemnt wydaje się to najsłabiej obsadzoną pozycją w ZL.

Środek pomocy: Filip Starzyński i Bartosz Slisz - na tych zawodników najmocniej stawiał na obozie van Dael, za nimi był wytransferowany już Matuszczyk. Mniej minut otrzymał Jagiełło, który też opuścił część obozu (zagrał łącznie 90 minut) i podejrzewam że może opuścić początek rundy. Kto za niego - dużo minut dostał Poręba, jest też zawsze uniwersalny Tosik. Trochę mniej minut dostali uniwersalny Szysz oraz Mucha, i nie widzę ich raczej w wyjściowym składzie na początku.

Atak: Tutaj rywalizowało trzech zawodników, ale młody Dudziński raczej liczyć się nie będzie (13 minut). Wydaje się, że rywalizację wygrał Tuszyński (227 minut, 2 gole), a Mares (210, minut, 1 asysta) pozostanie zmiennikiem.

Przewidywany skład na pierwsze spotkanie - zbliżony do składu jaki kończył rundę, nie ma chyba na horyzoncie wielkiego wygranego obozu (może Piątkowski?)

Forenc - Kopacz, Dąbrowski, Oko, Balic - Slisz, Jagiełło (Tosik) - Pawłowski, Starzyński, Bohar - Tuszyński.