Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 127/150

Acqua di Parma Colonia Essenza (2010)

Acqua di Parma to marka mająca swój oryginalny styl, który w moim przekonaniu opiera się na ukazywaniu starego, dobrego kolońskiego klimatu w nowoczesnym standardzie. Odpowiada za to pewnie dobór świetnej jakości, naturalnych składników. Wąchając praktycznie jakiekolwiek perfumy od Acqua di Parma czuje się po prostu klasę i najwyższą jakość wykonania. Colonia Essenza to tylko jeden z wielu świetnych produktów od Acqua di Parma, ale to na własnie jego zakup się zdecydowałem bo jak mało które perfumy kolońskie dają mi wszystko czego od takich zapachów oczekuję.

Colonia Essenza to perfumy cytrusowo-kwiatowe. Limonka, bergamotka, pomarańcza, grejpfrut i mandarynka czyli cała plejada cytrusów. Do tego kwiaty takie jak jaśmin, konwalia, róża, typowo koloński rozmaryn, goździki i ambrowo-piżmowa baza. Klimat koloński zachowany w całości, ale powiedziałbym, że jest bardziej nowocześnie niż na przykład w takim Eau Sauvage i jeśli dla kogoś klimat Diora wydaje się trochę niemodny czy dziadkowy to Colonia Essenza takich skojarzeń nie powinna przywołać. Kolońskie zapachy lubię głównie z tego powodu, że ich piękno leży w prostocie i są bardzo uniwersalne przez co nosi się je niezwykle lekko. Można założyć je z powodzeniem i do białej koszuli i do niezobowiązującego wyjścia.

Parametry jak na wodę kolońską ma naprawdę niezłe, lepsze niż niejedna woda toaletowa, więc tragedii na pewno nie ma jak w przypadku niektórych zapachów od tej włoskiej marki. Projekcja na lajtowym poziomie przez godzinę czy dwie, później robi się bliskoskórnie. Sporo też zależy od pogody bo wiosną na pewno lepiej będzie wypadać niż teraz. Jeśli szukacie eleganckich i nieinwazyjnych perfum ale pachnących bardzo elegancko to Colonia Essenza będzie dobrym wyborem.

zapach: 7,5/10
trwałość: 6,0/10
projekcja: 6,0/10
podobne: Acqua di Parma Colonia
cena: 220 zł za 100 ml

https://www.parfumo.net/Perfumes/Acqua_di_Parma/Colonia_Essenza_Eau_de_Cologne
https://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Essenza-di-Colonia-9829.html
drlove - #150perfum #perfumy 127/150

Acqua di Parma Colonia Essenza (2010)

Acqu...

źródło: comment_2Uid5ZJIU5ujMwsMtuUOEMadBLQx1hfq.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dr_love: Podziwiam od tygodni Mirku Twoj kunszt w opisywania zapachow - a może Ty jesteś kimś pokroju główego bohatera powieści/filmu "Pachnidlo" :D?? BTW. polecisz cos dla kogoś kto od 10lat używa Lacoste Challange i chciałby coś innego, ale w podobnym stylu?
@dr_love Chyba kupię sobie te perfumy tylko po to żeby jak ktoś zobaczy w mojej łazience falkonik Aqua do Parma pomyślał że jestem perfumowym neofitą! Taki żarcik. Dzięki za kolejny post. Z każdym wpisem kręcę głową z niedowierzaniem że większość ludzi jest nieświadoma tak ogromnego świata perfum. W którym co najlepsze nie chodzi o pieniądze, wartość zapachów. Do tej pory byłem jak reszta myśląc że jak kupię zapach za 400 zł w
@dr_love: Tylko gdzie to powąchać?

Swoją drogą wiele jest zapachów, których nie da się powąchać w żadnej drogerii, bo ich tam nie ma.
Kupujesz w ciemno? Czy może jakieś testery z neta, choć i tak do niektórych nie ma. Ja mam zawsze mieszane odczucia, bo o ile perfumeria ok, o tyle janusz z alle nie musi mieć oryginałów testerów...

@Ale_ojca_to_ty_szanuj: Wrażenia subiektywne wrażeniami subiektywnie, ale chyba tylko np. GC-MS dałby
@Ale_ojca_to_ty_szanuj: nie sa żadnym wyznacznikiem, wszystko rozchodzi się o to jakich składników użyto pewnie.
@PrinsFrans: w Douglasach czasem sa stoiska z Acqua di Parma, a jak nie to w perfumeriach niszowych prawie zawsze coś się znajdzie.. W większym mieście nie powinno byc problemu.
@Dine: Skłaniałbym się ku temu, że mocno osłabiono EDT. Mam malutką próbkę starej wersji i jak puszcze kilka kropel na nadgarstek to czuć na drugim końcu