Wpis z mikrobloga

Mircy pytanie, czy działka 13 arów pod budowę domku weekendowego lub tzw 'nowoczesnej stodoły' o powierzchni ok 140m - to nie za mało? do tego był by jeszcze 1,5 hektarowy las za domem. Chatke chciałbym postawić własnie na granicy działki z lasem. Droga raczej wyraźna. Miejsce spokojne, same lasy i generalnie dzicz - ewentualnie sąsiedzi na 3 sąsiednich działkach.

załączam kształt (chodzi o to co zaznaczyłem na czarno, mniejszy kwadrat 13 arów większy las krzyży) , co myślicie

#budownictwo #mieszkanie #budowadomu #architektura
ZygmuntTamburino - Mircy pytanie, czy działka 13 arów pod budowę domku weekendowego l...

źródło: comment_wWYmOAV9m1D7b1rP8cNYYES9uW3J0jd0.jpg

Pobierz
  • 26
@betonowecukierki: to co widać jako 382/7 to 10 letni las - po lewej stronie czego nie ma na mapie - jakieś 300 hektarów lasu, po prawej zajebista spokojna wieś. Ogólnie mega okolica. To sam konie wsi w zasadzie znak kończy się na tej sąsiedniej działce.

Generalnie mieszkałem 30 lat w mieście, działka 6 arów z domkiem 160 metrów i jakoś się żyło. Dlatego tutaj pytam czy jak na samym końcu postawić
W ogromnym skrócie sprawa wygląda następująco. Jeżeli w ewidencji działek znajduje się opis jako Las (nawet jeżeli nie ma już tam drzew) odległość od lasu do budynku powinna wynosić 12 m w przypadku budynku z materiałów NRO lub 16 m bez żadnych obostrzeń. W przypadku mniejszej odległości należy uzyskać odstępstwo od ministerstwa. Przed zakupem działki warto udać się do sprawdzonego biura projektowego które wykona analizę możliwości zabudowy działki. Koszt takiej inwestycji jest
@krzysztof114: Nie jestem zalogowana, nie mam tam nawet konta, ani też żadnej wykupionej prenumeraty. I raczej nie jestem "Panią Geometrą", cokolwiek to znaczy. Sprawdziłam na innym urządzeniu i tam strona również wyświetla się normalnie w całości.
"W przypadku mniejszej odległości należy uzyskać odstępstwo od ministerstwa. "

@ptak_powszedni: Uporządkuję:

1. Nie ma znaczenia, że widzisz za oknem las. Las to grunt leśny (Ls) określony na mapie ewidencyjnej lub teren przeznaczony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako leśny. Jeżeli te warunki nie są spełnione to nie jest las nawet jeżeli są w nim grzyby :)

2. "Standardowe" odległości od lasu to rzeczywiście 12 i 16 metrów, ale nowe warunki