Wpis z mikrobloga

@seicel ależ Profesorze, pod żadnym pozorem nie chciałem dać do zrozumienia, że ironizuje Pańska wypowiedź, ja tylko wyrażam odmienne zdanie oparte o analizę książek, prasy powszechnej oraz kinematografii z tamtego okresu, tudzież luźnych wspomnień Poloni z czikago. Wiem że nie wszystkie źródła mogą uchodzić za arbitrażowe, ale po głębszej analizie zagadnienia chciałbym zachować możliwość odmiennego zdania niż pańskie. Jak zauważył szanowny kolega, w drogiej części swej wypowiedzi dopuszczam margines błędu jeśli chodzi
@appylan: palenie tak, picie tez, ale zaleznie od stanowiska. im wyzej tym lepszy alk i tym czesciej ale nie w ilosciach rzyganie pod siebie. nie wiem jak to bylo w tym serialu, bo nie dalam rady go obejrzec, jakos mnie nie zachecil mimo mojego uwielbienia do tego okresu XD
@appylan: myślę ze mogło to być prawdopodobne - mimo wszystko wtedy papierosy dopiero stawały sie popularne - każdy palił bo było to modne. A oni jako agencja marketingowa przekonywała że to jest styl życia. Co do alkoholu - było wieeeeele odcinków gdzie głowni bohaterowie byli #!$%@? jak szpaki - i w sumie jest to możliwe, ze jak kogoś było stać to pił, bo to był taki luksus. Mnie w tym serialu