Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że jak najszybciej znaczaco podniesione zostana ceny za parkowanie w Śródmieściu. Miasto jest dla ludzi, a nie korków. Niech Ci których stać na parkowanie 10 PLN za 1 godzinę jeżdża samochodem, reszta komunikacja miejska, uberem, taxi, rowerem... https://www.bankier.pl/moto/warszawa-rozwaza-zmiany-w-zasadach-parkowania-2507/ #warszawa #warszawa #strefaparkowania
  • 20
@garniturowiec: A nie pomyślałeś że jak się wywali przystanki to będzie więcej miejsc parkingowych?

Rozumiem Twoje pobudki i zamysły, ale w praktyce u nas wyjdzie pewnie tak że nic się nie zmieni tylko zdrożeją oplaty. Jeśli zostaną przeznaczone na poprawę komunikacji/zieleń etc to spoko.
@YoshiTurboMaster: to teraz kilka pytań:
1) które z podatków zawartych w cenie paliwa trafiają do samorządu?
2) czemu samorząd miałby zajmować się budowaniem parkingów?
3) która kwota jest większa - wpływy z podatków okołopaliwowych czy koszt utrzymania dróg krajowych i autostrad? I podkreślam - tylko koszt utrzymania, bez budowy nowych.
@ostoja: 1. Nie mój problem ja płacę podatek drogowy i z niego ma powstawać infrastruktura.

2. Nie obchodzi mnie kto postawi parking. Ma być postawiony skoro jest odpowiedni podatek.

3. Nie obchodzi mnie to. Jeżeli pieniędzy jest za mało to niech podniosą podatek.

Podchodzę do podatków jak to każdego innego zakupu w swoim życiu. Jeżeli fryzjer oferuje mi sciecie włosów za 20zl to nie zastanawiam się czy starczy mu na prąd