Wpis z mikrobloga

Chciałbym w domu pozmieniać parę rzeczy, zamontować sobie parę półek itp., co wymaga wiercenia. Akurat do tej pory to mi się raczej nie przydarzyło, więc szukam info odnośnie kwestii praktycznych.

Głównie chodzi mi o przewody pod napięciem. Słyszałem, że przewody winny iść pionami i poziomami, ale robotnicy podobno często kradli miedź, stąd mogą iść i pod ukosem- blok lata 70.

Czy detektor typu Bosch DMF 10 ZOOM albo GMS 120 da mi wysoką pewność, że brak jest przewodu pod napięciem i się weń nie wwiercę?

Czy w praktyce te detektory są w stanie wykryć rury z wodą? W łazience też trochę zmian się szykuje, a wylew Nilu nie jest mi potrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem #elektronarzedzia #remont
Pobierz PrinsFrans - Chciałbym w domu pozmieniać parę rzeczy, zamontować sobie parę półek itp...
źródło: comment_8sDUlR0teKP64v4BqguQDrNbAtypK3o4.jpg
  • 22
jeżeli to pierwszy i ostatni raz to niebieski bosch jest zbyt PRO dla ciebie. Market budowlany to też nie najlepsze miejsce na zakupy sprzętu budowlanego, tym bardziej materiałów i chemii budowlanej.
Szukaj w internecie i lokalnych dystrybutorów.
@kolezka1: nie planuję dalszej rozmowy na ten temat, zapewniam natomiast posiadanie wszystkiego co w markecie w niższej cenie i wyższej jakości, ale co ja tem wiem, jestem w top4 dystrybucji budowlanych w PL.
Przepłacić za bubel każdy potrafi. Mądry po szkodzie jest każdy jeden. ;)
@YeahBunny: skoro zaczynasz temat to moze byc uzasadnil swoja wypowiedz? Przeplacac kazdy potrafi, ale po co przeplacac skoro mozna kupic w jakims markecie budowlanym.
Co najlepsze to najwieksi klienci takich sklepow to okoliczne sklady budowlane!
@kolezka1: profil z blachy grubości 0.45-0.5 może jest ok do jakiegoś garażu, ale w mieszkaniu PRO wykonawca leci na materiałach typu Rigistil lub ultrastil, płyta GK z marketu najczęściej Norgips waży ok 7kg/m2, moje rigips knauf siniat ważą ponad 9/m2. To najprostszy przykład. Sytuacja z dzisiaj 10l Śnieżka grunt podobno poniżej 50zł w promocji, ale po przybyciu do sklepu jednak 5L za tyle. Na dychę szalona cena, za piątkę cena okrutna
@YeahBunny: chcesz cienki profil to kupujesz cienki, w stalej ofercie sa profile z blachy 0.6 - https://m.leroymerlin.pl/materialy-wykonczeniowe/plyty-karton-gips/stelaze-do-karton-gipsu/profil-sufitowy-cd60-4mb-super-norgips,p254142,l470.html. Jako drugi przyklad porownujesz plyte Norgips do Knauf - co to za porownanie?! Mercedesa tez porownujesz do Opla?
A co do grunktu sniezki jakiegos to zawsze cos sie znajdzie co moze wychodzic drozej! A po ile masz cement, cekola c-45 lub pustak ceramiczny? Z PSB nie licze zysków, z Twoje działalności również, wiec co
@kolezka1: oszczędny zapłaci i 3 razy, dla mnie bomba. Kupujesz cienki nie dlatego, że chcesz a musisz bo inwestor widzi ceny w casto. Moi wykonawcy nie jeżdżą na poprawki. Dla mnie koniec tematu.

Mercedesa tez porownujesz do Opla?


Dodałem Siniat żeby nie było samych mercedesów. Przynajmniej papier nie schodzi przy gruntowaniu :)

zawsze cos sie znajdzie


Średnia wartość tych samych zakupów wychodzi porównywalnie w detalu, natomiast mamy JAKOŚĆ!

A po ile
@YeahBunny: pracuje w markecie budowlanym juz 5 lat i znam bardzo dobrze rynek i wiem jakie Ty mozesz miec ceny o jakie ja. Dlatego tez od dawna jedni z wiekszych klientow to wlasciciele skladow budowlanych, czy sklepow z chemia budowlana lub farbami. Jak myslisz czemu zaopatruja sie w marketach? Bo nie sa w stanie kupic taniej nawet u producenta... A co do jakosci, to te produkty ida z jednej linii produkcyjnej
@kolezka1: nie komentuję ciebie tylko rynek budowlany ogólnie, ale spróbuję.
5lat OK ;) znasz swoje 10km w okolicy. Działam od Łodzi aż do morza. Nie masz żadnego pojęcia o moich cenach, za to ja tylko po adresie rzuciłbym max rabatem od katalogu dla ciebie.

Jak myslisz czemu zaopatruja sie w marketach?


Powtórzę, większość chemii w sklepach osiedlowych i budowlanych nie ma towaru z marketu.

A co do jakosci, to te produkty
@PrinsFrans gms120 jest wart swojej ceny, kupuj gdzie najtaniej znajdziesz, byle z gwarancją producenta, najlepiej u najbliższego sprzedawcy bo w przypadku awarii będzie bardziej przyjazny a jeśli ma serwis to na przyszłości będzie to dobre dla obu stron
@YeahBunny: > Nie masz żadnego pojęcia o moich cenach, za to ja tylko po adresie rzuciłbym max rabatem od katalogu dla ciebie.
Może mi jeszcze powiesz, że w poprzednim roku na bieżąco miałeś dostęp do ceramiki?

Powtórzę, większość chemii w sklepach osiedlowych i budowlanych nie ma towaru z marketu.

A czym się różni gips Nidy z marketu od tego ze sklepu budowlanego?

Jedziemy dalej jednak, sprzedam Uni Grunt 5L w cenie
@defoxe: Nie mam pojęcia. Swoją drogą: czy teoretycznie spółdzielnia ma prawo mi udostępnić/pokazać jakieś plany mieszkania, z uwzględnieniem instalacji, a konkretnie materiałów i ich rozmieszczenia?

Nawet z czystej ciekawości. U mnie wszystko jest oryginalne tj. tak, jak położyli 40 lat temu.