Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój brat wziął L4 na depresję. Z relacji jego żony pierwszy dzień na zwolniemiu wyglądał tak: rano wstał, poszedł sprzątać i myć samochód, potem poszedł sobie na spacer na zakupy do Lidla, potem pojechał na siłownię, wrócił i pograł w gry na konsoli, a wieczorem poszedł na basen, a teraz pije piwo. Czy tak zachowuje się osoba z depresją, która nie jest zdolna do pracy? Czy raczej to ściema?
#depresja #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 105
Czy tak zachowuje się osoba z depresją, która nie jest zdolna do pracy?


@AnonimoweMirkoWyznania: osoba z depresją teoretycznie może nawet chodzić na imprezy i sprawiać wrażenie kogoś, kto świetnie się bawi ¯\_(ツ)_/¯ Właściwie to nie wygląda tak, że osoba, która jest chora, leży w łóżku całą dobę i gapi się tępo w ścianę. Znaczy, na pewnie są takie przypadki, ale ogółem ogromna część po prostu funkcjonuje, tylko w środku jest martwa.
@GrubyRozowyKot: jak to to co, że ściemnia? Jakiekolwiek najmniejsze uchybienia ze strony pracodawców są tutaj odbierane jak przestępstwo. A jak najemnik wali w chooya to spoko, bo musi se odpocząć. Hurwa wszędzie te podwójne standardy, jak chce odpocząć to na urlop idzie albo niech się zwolni - na jego miejsce przyjdzie ktoś kto chce pracować. Nic dziwnego, że potem się słyszy, że problem dobrego pracownika znaleźć jak jeden cwaniak burak kombinator
xD: Zastanawia mnie, czy jego żona w ogóle z nim nie rozmawia, że nie wie, jak ten facet się czuje? Dlaczego poszedł po to zwolnienie? wtf? Tak samo OP - Twój brat wziął L4 na depresję, czyli sprawa może być poważna, a Ty się zastanawiasz, czy on ma prawo grać w gry, iść na basen zamiast siedzieć w łóżku i płakać? Serio to dla mnie smutne, że zamiast okazać mu jakąkolwiek