Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: Wiąże się to z tym, że do wysłania rakiety nie można np. używać paneli słonecznych, działek laserowych, czy niektórych skrzynek logistycznych. No i oczywiście do lazy bestard nie można ręcznie zrobić więcej niz 111 rzeczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zwierzak40: asa to ja teraz rozumie. Bo by mnie dzieciaki z domu wyrzucili jakby tata grał a im nie pozwolił. No i w takim układzie to można ćwiczyć różne scenariusze. No i z 12 godzin robi się 48. Ale gra i tak jest super.
  • Odpowiedz
@zwierzak40: Żeby było zaliczone, na speedrun.com, to musi być jednym ciągiem i liczy się realny czas, a nie czas w grze. Trzeba też dostarczyć nagranie.

@Sl_w_k_1: Tak nazywa się osiągnięcie, które polega na wygraniu (wysłanie rakiety z satelitą) przy zrobieniu ręcznie max 111 przedmiotów. Liczą się równieź półprodukty.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Nie no ja nie robiłem jeszcze jednym ciągiem, bo w ogóle nie zrobiłem pełnego 100%. Żeby zrobić pełne 100%, to po wysłaniu rakiety trzeba jeszcze trochę rzeczy zrobić, jak np. wyprodukować 20mln zielonych płytek, czy wyprodukować ileś tam energii z solarów.

@temokkor: jw - jeszcze nie zrobiłem pełnego 100%. Dopiero pierwsza próba blueprintów. ;-) Także nie nagrywałem.
  • Odpowiedz
@zakopiak: granie z warunkiem wytworzenia ręcznie max 111 przedmiotów i reszta osiągnięć na pewno Ci utrudniło zmieszczenie się w 8h. Kurde dopóki nie zautomatyzowałeś produkcji taśmociągów to pewnie duuużo biegałeś z surowcami :D
  • Odpowiedz
@zakopiak: bardziej odnosiłem się do posta @Sl_w_k_1 > czyli żeby przejść factorio trzeba 12h
I miałem na myśli że żeby zdobyć wszystkie osiągnięcia nie trzeba ich zaliczyć w jednej sesji gry. Ale masz rację, żeby potraktować to jako speedrun "oficjalny" trzeba nagrać i opublikować
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: pytasz i coś konkretnego? Gram w Factorio od kiedy była dostępna na forach gier niezależnych, długo przed premierą, więc siłą rzeczy grę ogarniam. Plus blog twórców no i Wiki. Factorio cheatsheet też czasem się przydają. No i Factorio Calculator żeby budować optymalne. Czasem też są ciekawe dyskusje na Reddicie.
  • Odpowiedz
@zwierzak40:
Dzięki za wędkę znaczy masę informacji.
Zwłaszcza za ten kalkulator nie do końca rozumiem ale mam nadzieje że z czasem przyjdzie zrozumienie.

Jak mogę :

Jak wiesz w pewnym momencie gra robi się tak duża że nie masz możliwości kontorolowania poszczególnych
elementów.
W prawym górnym rogu są statystyki (a ja lubie liczby).
Próbowałem się w nich połapać.
Jednym zdaniem: na co zwracać uwagę przy analizie?

Z góry dziekuje.
  • Odpowiedz