Wpis z mikrobloga

  • 207
Znaleziono kocię. Na oko kilka tygodni, nie wygląda na wygłodzonego, nie jest dziki, od kilku godzin miauczał, od razu się łasi do człowieka. Na 99% jest bezdomny.

Poradzcie co zrobić dopóki wet będzie otwarty bo nigdy nie miałem takiej sytuacji i dopiero szukam informacji w internecie. Na razie siedzi w wannie ze względów higienicznych i fizjologicznych.

#pokazkota #kitku #kiciochpyta #koty #pomocy #zwierzaczki
lazzyday - Znaleziono kocię. Na oko kilka tygodni, nie wygląda na wygłodzonego, nie j...

źródło: comment_LlKUTdC3NQCV0AXe2hRw5VuubBvyz9EZ.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@lazzyday: Skoro już idziesz do weta, nic konkretniejszego doradzić nie można :) Na pewno nie dawaj mu mleka, bo ci zasra mieszkanie. Do jedzenia jak już surowe mięso, ale nie wieprzowina. Ponieważ to awaryjna sytuacja, od biedy ujdzie saszetka z mokrą karmą. Szyneczki i kiełbasy dla ludzi nie są dla kotów, ale też - jak nic nie ma - zostanie ci to wybaczone.

Zapewnij dostęp do wody.

Daj mu miskę/karton ze
  • Odpowiedz
@lazzyday:
Skoro łasi się do człowieka i nie jest w dziki, to skąd wnioskujesz, że jest bezdomny? W sumie teraz to chyba nic, pilnować by nie wszedł gdzieś za szafę gdzie nie wyjdzie po tygodniu, a tak to noc przetrwa i tyle.
A potem kochaj jak swoje, ładnego będziesz miał kota :P
  • Odpowiedz
  • 0
@czar_Pekla
Coś się znajdzie, mam jakiś żwirek pochlaniajacy wilgoć i karton
Jeszcze się nie załatwiał

@Ragnarokk
Zostawiła go tam jakaś dziewczynka, wywiesze jakas kartkę ale sasiadka twierdzi ze jest bezdomny
  • Odpowiedz
@lazzyday: Cierpliwie go tam wkładaj, jak będzie wychodził. Po prostu, żeby zapamiętał, że ma tam swoje miejsce do srania, nawet jak nie będzie zainteresowany. Chodzi o pokazanie :) Tak z trzy razy go włóż, koty są bystre.

Jak chcesz jakiś rad, to pytaj. Ale ogólnie to: daj żreć, daj pić, daj się wysrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I gratuluję. Ładnego masz kota ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@lazzyday:
Czyli nie bezdomny, tylko raczej porzucony. Dla Ciebie lepiej, jeśli myślisz by zatrzymać, ale też łatwiej będzie znaleźć ewentualnie kogoś innego. Jeśli jest zdrowy, a nie wygląda na niezdrowego ani z wyglądu ani zachowania, to trochę pomiauczy w nocy, a jutro pójdziesz do weta i wszystko będzie dobrze :)
  • Odpowiedz
@lazzyday:
Raczej nie, ale ja tylko mam i miałem koty, nie mam zbytnio wiedzy weterynaryjnej. Ale i tak najprościej to jutro weterynarza spytać, katar i drapanie to raczej nie jest nic, co mogłoby nagle w nocy do czegoś powaznego doprowadzić. Jakby sam się źle czuł, to raczej by się nie łasił. Ale z drugiej strony ostatnio tak młodego kota to miałem w 2000 roku, więc nie pamiętam :D
  • Odpowiedz
@lazzyday: Ładny, pewnie też na takiego wyrośnie.
Kot z natury jest mięsożercą, ale też byle czego nie ma co mu wciskać. Ale tak, żeby przeżył do jutra, to możesz mu w sumie dać cokolwiek. No i przede wszystkim dużo świeżej wody.
Co do czyszczenia to na twoim miejscu spróbowałbym mu łagodnie przetrzeć pyszczek nawet jakimś zwilżonym wacikiem takim jak do demakijażu, a jakby się bronił, to na siłę też bym nie
  • Odpowiedz
@lazzyday: jeżeli się bardzo drapie to pewnie ma pchły, na to tylko się zaradzi preparatem, możesz mu przeszukać trochę futerko, pchly najbardziej lubią siedzieć w okolicach uszu i pod pyszczkiem. Ogólnie nic strasznego, dość szybko można się tego pozbyć. Możesz go delikatnie przemyć letnią wodą jeżeli jest mocno poklejony, uszy przetrzeć wilgotnym wacikiem etc. Zwracaj tylko uwagę, żeby nic nie wpierdzielił, bo mój sierściuch za malucha potrafił gryźć kamienie ¯\_(ツ)_/¯ wet
  • Odpowiedz
  • 0
@webdruid Dałem ogłoszenie że znalazłem kota jeżeli ktoś go szuka, na razie ogarnę weta, może jeszcze pogadam z drugim żeby coś doradzili i wtedy będę podejmował decyzję
  • Odpowiedz
  • 8
@lazzyday zajebista fota z tym kotem w misce xD, fajny kociamberek. U mnie ostatnio taki latał lekko tracony(wyglądało jakby pies go w ogon dziabnal) też miałem ogarnąć weta ale znalazła się wyrodna kocica w końcu i go zabrała. A kotek został chyba nakarmiony w każdym domu na osiedlu xD
  • Odpowiedz