Wpis z mikrobloga

Cześć, drodzy Wykopowicze!

Jestem tu nowy. Chcę Was prosić o pomoc w pewnej sprawie, mianowicie pamiętam, że w czasach mojego wczesnego dzieciństwa, czyli jakieś 15 lat temu, miałem taką grę planszowe-karcianą, która polegała na tym, że eksplorowało się jakąś piramidę czy grobowiec faraona, a na kartach były narysowane skarby, które można było znaleźć, wraz z przyporządkowanymi im wartościami pieniężnymi. Pamiętam, że wśród tych kart znajdowała się m. in. pęknięta urna, czy coś takiego, z dopiskiem "Przedmiot bezwartościowy"; znowu jakiś inny przedmiot był "Bezcenny". Całkiem możliwe, że plansza do gry była na planie prostokąta, a kolejne pola dla pionków zawijały się spiralnie od obwodu planszy do środka. Wiem, że to niewiele szczegółów, ale ufam w potęgę internautów; a nuż ktoś oprócz mnie jeszcze zagrywał się w tę gierkę, mimo że nie wydaje mi się, aby była zbyt popularna. :)

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś podał mi nazwę tej gry, ewentualnie podrzucił linka, cokolwiek. Tak mi to jakoś spokoju nie daje. :P

Tymczasem dobrego dnia, cześć! :)

#grybezpradu #planszowki
  • 7
  • Odpowiedz