Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie się teraz zmywarki kupuje?
Nasz whirlpool chyba w końcu po 12 latach dokona żywota - jutro jeszcze ma przyjść spec, ale jak wyjdzie że trzeba wydać na remont grata więcej niż 500 zł to chyba jednak pomyślę o następcy...
Moja pierwsza myśl to Bosch - nasza pierwsza zmywarka była super, potem służyła jeszcze dzielnie u siostry na stancji. Whirlpool pojawił się tylko dlatego, że przy zakupie kuchni Ikea załatwiali od razu montaż whirlpoola...

Tylko coś tak poprzeglądałem net... i widzę, że opinie są dość kiepskie: że chińszczyzna, koszmarnie drogi serwis i bezsensownie rozwiązany kosz na sztućce... i kurde teraz sam nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakieś doświadczenia pozytywne/negatywne z różnymi markami? Nie biorę pod uwagę Miele/Liebherr, bo jeszcze nie wygrałem w lotto ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • 7
@enron teraz to nie ma reguły, zależy jak trafisz. Ja mam Amica i jeszcze raz bym jej nie kupił (mimo że jest bezawaryjna). Moja mama kupiła 10 lat temu gównianą Candy i działa bezawaryjnie i super domywa. Kiedyś miałem Boscha i faktycznie był super. Ale to było z 15 lat temu.
@enron: polecam zwrócić uwagę na dwie rzeczy:
1. suszenie elektryczne - nie trzeba otwierać drzwi (ręcznie lub automatycznie), po prostu nic nie musisz robić
2. wbudowany młynek - rozdrabnia wszelkie odpady, więc filtry się nie zatykają, zmywarka jest wtedy bezobsługowa.
polecam zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1. suszenie elektryczne - nie trzeba otwierać drzwi (ręcznie lub automatycznie), po prostu nic nie musisz robić

2. wbudowany młynek - rozdrabnia wszelkie odpady, więc filtry się nie zatykają, zmywarka jest wtedy bezobsługowa.

@enron: 3. szuflada na sztućce (drugi punkt można w sumie wykluczyć)
@enron: Nie ma koszyka na sztućce, więc jest więcej miejsca na pozostałych 2 szufladach. Każdy sztuciec leży osobno, dzieki czemu: 1) wygodniej i bardziej higieniczne można sztućce wyciągać, bo łapiesz za uchwyt; 2) lepiej domywane są sztućce, bo się nie sklejają, tak jak to się czasami zdarza w koszyku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: @kamczatam: Jakoś wolę koszyczek na sztućce niż szufladę. Szuflada zajmuje z wysokości miejsce. A koszyczek układasz tam gdzie Ci pasuje. Ja mam 2 lata whirpoola i sobie chwalę. To czy zmywarka domywa, czy nie zależy w głównej mierze od zastosowanych tabletek.