Wpis z mikrobloga

@Promozet1: https://www.telegraph.co.uk/news/health/news/11502706/Smog-is-no-excuse-not-to-go-for-a-run-its-still-better-than-sitting-at-home.html

Going for a run or cycling in a built-up area is still better for you than not exercising at all - despite the pollution, claims a new study.

Researchers concluded that air pollution should not be an excuse for sitting around at home when you could be working up a sweat outdoors.
@Promozet1: Mnie codziennie rano #!$%@? pewna sytuacja. W drodze do pracy obserwuję gościa, który biega. Dzień w dzień, praktycznie o tej samej godzinie, w sportowym stroju biegnie dość szybkim tempem. Niby nic nadzwyczajnego, ja też czasami biegam po parku, ale ten pan śmiga wzdłuż ruchliwej, mocno zakorkowanej ulicy...
Niedaleko jest park, a nawet dwa, ale on ma chyba jakąś prywatną hodowlę raka płuc i woli dotleniać się spalinami ( ͡°
@Promozet1: Bez ruchu źle, z ruchem tez nie za dobrze. Czyli jedynym wyjściem te maski antysmogowe? A co z bieganiem na siłowni? Obciąża stawy, odradzane przez ortopedów. Na siłowni nie mają oczyszczaczy powietrza. Smog wada drzwiami i oknami. Co robić? ( ' ʖ̯ ' )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Best11: Maską anty smogowa musi być bardzo dobra by spełniała swą funkcje. Dni w roku ze smogiem nie jest wiele dlatego lepiej sobie odpuścić na powietrzu aktywność fizyczna
@NullPointer mam wrażenie że w Polsce robi się zbiorowa panika z powodu tego smogu. Przywołuje się głównie jakieś chwilowe pomiary które wymagają bardzo specyficznych warunków pogodowych. Czasami jest tak, że wystaczy przejazd auta w pobliżu czujnika i z 3000% normy się zrobi 1000.

Patrzeć należy głównie na stężenie średnio dobowe. I unikać aktywności w najbardziej ekstremalne dni, których jest dość niewiele. Ekstremalny smog mieliśmy w Polsce na przykład na początku stycznia 2017.