Wpis z mikrobloga

W sobotę niebieski robi małe urodziny i przyjdą jego rodzice i dwie inne osoby z rodziny. Zastanawiam się co mogłabym zrobić do jedzenia, ale nie mam zielonego pojęcia, bo nigdy nie organizowałam urodzin i nic poza sałatką nie przychodzi mi do głowy xD
Podrzućcie jakieś pomysły z przepisami (albo bez), plox ()

#mirabelkopomusz #kiciochpyta #gotujzwykopem #rozowepaski
  • 24
  • Odpowiedz
@Sijabka: to taka bardziej wieczorowa posiadówka przy winie/drinku? Jeśli tak to przygotuj typową zimną płytę: jajka w majonezie, tatara, jakąś sałatkę, deskę serów/kabanosów/szynek, mogą być też jakieś koreczki albo śledzik. Zależy czy w ogóle zamierzacie pić, a jeśli tak to jaki alkohol macie w planach. Możesz też przygotować coś na ciepło, co tylko wrzucisz do piekarnika żeby się przygrzało - pizzerinki, zawijasy z ciasta francuskiego, sajgonki albo jakąś zapiekankę makaronową/lazanię.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sijabka: Golonka w porterze, klasyk! Jako główne danie zamiata zawsze.
Śledzik, szynka z chrzanem i ćwikłą w galarecie... Mmmm
Aha! Jakbyś planowała robić golonkę, to nastrzyknij je delikatnie słabym roztworem soli peklującej i zostaw w lodówce do soboty. Będzie pyszne, cudownie soczyste różowe mięseczko. Mięsunio
  • Odpowiedz
@Sijabka Na obiad upiecz kurczaka, prosta sprawa i nie #!$%@?. Do tego ziemniaki i surówka, najlepiej dwa rodzaje. Później kolacja, polecam właśnie sałatkę i deskę serów z kabanosami dobrej jakości, winogronem, oliwkami i orzechami. Oprocz tego możesz kupić klasyczne Antipasti, poza tym wedlina i pieczywo. Ewentualnie polecam koreczki, albo sledzie w oleju z żurawina/rodzynkami
  • Odpowiedz
@Sijabka: na zdrowie Mirabelko. :) A, dobrze by było przygotować jeszcze coś słodkiego (jeśli nie będzie tortu), jakieś proste ciasto, może być bez pieczenia, albo chociaż zwykłe tiramisu - żeby było coś jak przyjdzie ktoś typowo na kawę. Jeśli podpowiesz coś więcej na temat planowanego charakteru wieczoru to służę konkretniejszymi przepisami, na słodko i na słono.
  • Odpowiedz
@Heheszkara: Tort będzie, więc raczej nic innego nie będę robić. To bardziej jak zwykłe spotkanie, niż przyjęcie, więc też nie wiadomo jakich cudów nie chcę robić, no i też z tego co wiem, to nie będą siedzieć zbyt długo, jakoś 2-4h ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sijabka: jeszcze parówki zawinięte w boczek i ser, to prosta i fajna opcja. Zrobić je możesz wcześniej a pózniej tylko odgrzać. Do tego sałatka z: majonezem, szynką, tortellini (albo jakimś drobnym makaronem), serem żółtym, ogórkiem i papryką.
Prosta i szybka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz