Wpis z mikrobloga

@bartek1912: Cześć! Miałem to parę lat temu jak pracowałem w firmie zajmującej się he he optymalizacją he he podatkową. I powiem tak. Nie pamiętam. Sorka! Pamiętam jednak, że to było skomplikowane bo tam wchodziły takie rzeczy jak np. to, że samemu się płaciło ZUS. Generalnie pół dnia zajęło mi sporządzenie opinii na ten temat. Zmierzam do tego, że dość specjalistyczna wiedza i udałbym się do fachowca, żeby mi to ogarnął na
  • Odpowiedz
@zdalnie_io niestety jeszcze nie wiem - 3 miesiące będę na stażu na jakiejś niemieckiej umówię, a później ponoć można się dogadać jak się chce
@kaktusak ale z tego co liczyłem, niemieckie podatki dla osób bez dzieci w 1 grupie podatkowej tez są dość wysokie :(
@20dagEdamskiego a pamiętasz chociaż czy bardziej opłacała się polska czy niemiecka umowa?
  • Odpowiedz
@bartek1912 cześć kolego. Myślałem by poszukać takiej firmy, napiszesz na prv nazwę?
Co do pytania. Ich brutto na UoP jest zbliżone do naszego, państwo zabiera nieco więcej ale przykładowo refunduje leki. Jesli masz umowę niemiecką, jesli uop polski to wiadomo, jak u nas. Zus itd wszystko jest placone zgodnie z twoim osrodkiem zyciowym. Czyli jak mieszkasz w PL i pracujesz zdalnie to tu powinienes placic podatki. Jesli mieszkasz tam ponad pol roku
  • Odpowiedz