Wpis z mikrobloga

Jeśli chciałabym osiągnąć bardzo dobre wyniki na maturze (z matury?) to lepiej pójść do liceum z wysoką średnią i zdawalnością (ale nie najwyższą) czy do jakiejś czołowej w rankingu? Nie mam problemu z nauką, mam najlepsze wyniki w szkole, ale wolę uczyć się sama w domu, niż słuchać nauczycieli. Lepiej iść do tej mniej wymagającej szkoły i podszkolić się w domu, czy do tej z czołówki?

#szkola #corobic #pytanie
  • 9
@everydayim: Sama sobie odpowiedziałaś. Każdy ma swój własny najbardziej optymalny tok nauczania. Ty już rozkminiłaś swój za co propsy. Gdybyś potrzebowała motywacji zewnętrznej to bycie w wymagającym środowisku automatycznie by Cię dyscyplinowało (i nakładało presję przy okazji). Skoro jednak najlepiej pracuje Ci się samej a Twoja motywacja jest stricte wewnętrzna, nie masz problemu z samodyscypliną i systematycznością to wybierz tak, żebyś mogła w pełni spędzić ten czas jak najbardziej efektywnie.
@everydayim rodzice się rozwodzili i żaden z nich mnie nie chciał więc musiałem zamieszkać u dziewczyny i zabrać się za robotę xD mój brat jest prawnikiem a ja planowałem zostać inż. robotyki i czegośtam. Teraz to nieistotne bo minęło 12 lat a ja jestem spawaczem xD punks not death!