Wpis z mikrobloga

@NorskArisk okolica bardzo nam się spodobała i dość blisko samochodem do centrum Katowic. Z tego co widać na mapach to jedyna strona w którą Katowice mogą się rozbudować
@leoo90 mieszkałam tam kilka lat. Okolica fajna(bliskosc lasów murckowskich, możliwości spacerów, wycieczek rowerowych). To niewątpliwy plus. Minusy: dojazdy. Jeżeli pracujecie w centrum to musisz sie liczyc z częstymi korkami. Nie ma tygodnia aby nie było korku z powodu wypadku. Częste są też "korki widma". Przy Giszu normalnie zawsze były korki. Dla mnie dojezdzajacej codziennie do centrum było to naprawdę męczące. Często musiałam się też poruszać komunikacja miejską, to też było ciężkie. Okolica
@leoo90: Trudno powiedzieć, żeby było mniej bezpieczniej niż w innych dzielnicach, gdzie jest sporo blokowisk i więcej kiboli.
Takie miasteczko, gdzie wszyscy się znają/li. Sporadycznie teraz tam jeżdżę, więc nie wiem co obecnie się dzieje. Tych lasów to mi ciągle jednak brakuje. Teraz chyba będą robić kryte lodowisko w parku. Sporo barów, gdzie górnicy piją piwo.
Zimą wyglądają szaro. Przez resztę roku jest zielono.
Chyba w tej dzielnicy najwięcej osób się
tler - @leoo90: Trudno powiedzieć, żeby było mniej bezpieczniej niż w innych dzielnic...
@leoo90: jak poruszacie się samochodem to idealne miejsce. Chociaż ja jestem absolutną zwolenniczką poruszania się samochodem po całych Katowicach i ościennych miastach i żyję jakoś od lat bez tego przybytku jakim jest zbiorkom.

@high_hopes: na większe zakupy to w 10 minut i jest na 3 stawach, nic się tam nie korczy chyba że jest wypadek na dk86 (ja z ciut dalej jadę dokładnie 8 minut do CH).
A jak jakimś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leoo90: murcki to zapomniana przez boga i urząd niasta dzielnica. Zero zakupów, rozrywki i słabo z edukacją. Bezpiecznie jest. Czemu akurat Murcki? Taniej czy inne względy?
@nama: Nie zgodzę się z tymi korkami, bo ruch na dk86 jest bardzo duży, a maleć nie będzie. Tak jak napisała @Ucieczka_donikad: (nie wiem czy o to jej chodziło dokładnie), ale czasami robi się korek z niczego między Giszowcem a Murckami. Oczywiście można dojechać do centrum przez Brynów i też będzie dobrze.

@leoo90: Jeżeli praca w Tychach to dojazd nie będzie stanowił problemów, DK jedzie się dosyć swobodnie. Gorzej
@high_hopes: :o jeżdżę tamtędy codziennie, to moja trasa praca-dom i raz na ruski rok robi się korek do świateł z Murcek na skrzyżowanie z Górniczego Stanu i tyle. A korek ten idzie szybko bo to tylko łapanka na czerwonym. Podczas tego korka (czy z drugiej strony przez zjazdem na Gisz) to jest jakieś 5 minut więcej do czasu bez korka.
@nama: Chyba masz inne godziny pracy niż reszta kierowców. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście nie jest to codziennością, ale czasami stoi się po około pół godziny. W ogóle ten odcinek jest niesamowity, dojedziemy tam z przyzwoitą prędkością, aby nagle utknąć. Gdy miniemy te przeklęte miejsce, można swobodnie jechać dalej. Rozmawiałem wiele razy na ten temat ze znajomymi i nie doszliśmy czemu to się tak korkuje.